Facebook Google+ Twitter

Kto się z nią zetknął, nigdy jej nie zapomni

Komunikacja publiczna we Wrocławiu, zdaniem mieszkańców tego miasta, jest jedną z najgorszych w Polsce. Mimo licznych zapewnień władz miasta, nie zrobiono nic by ją polepszyć. Wręcz przeciwnie.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPTuż po wakacjach wrocławianie zostali zaskoczeni zmianami w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej. Mimo wcześniejszych zapewnień prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, zmniejszono liczbę tramwajów oraz autobusów. Decyzje urzędników wywołały sporo kontrowersji. Po licznych petycjach i protestach użytkowników transportu zbiorowego przywrócono liczbę tramwajów, ale o poprawie kursowania linii autobusów już zapomniano. - Tam, gdzie mieszkam dojeżdża tylko autobus. Jak kończę zajęcia o 19, to muszę czekać nawet do 40 minut na autobus. To paranoja i marnotrawstwo mojego czasu - powiedział mi jeden ze studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konsekwencją zniechęcania wrocławian do korzystania z transportu publicznego są olbrzymie korki, które tworzą się na największych ulicach miasta już od wczesnych godzin porannych. Zatłoczone jezdnie przyczyniają się również do dużych opóźnień komunikacji zbiorowej. Tramwaje często stoją w korkach, gdyż torowisko nie jest wydzielone. Autobusy do tej pory nie mają wydzielonego pasa. Co robi miasto? Znowu obiecuje.

- Cele polityki przestrzennej w odniesieniu do transportu zbiorowego obejmują: zwiększenie udziału podróżujących transportem zbiorowym z intencją zmniejszenia ruchu samochodowego w mieście. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego rezerwują tereny pod funkcje związane z transportem publicznym i regulują zapisami ład przestrzenny, ale nie wskazują konkretnych inwestycji ani terminów ich realizacji – mówi Wiadomosciom24.pl zastępca Dyrektora Biura Rozwoju Wrocławia Marek Żubiński.

Zdaje się, że we Wrocławiu wszystko już jest, ale w fazie planów i na pięknych, kolorowych prezentacjach, a z wyjaśnień urzędników tak naprawdę nic konkretnego nie wynika. Mieszkańcom pozostaje jedynie korzystanie z takiej komunikacji zbiorowej jaka jest i domaganie się lepszych rozwiązań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Faktycznie wrocławska komunikacja nie jest idealna, tramwaje chociaż często zatłoczone, jeszcze "jako tako" trzymają się rozkładów. Gorzej jest za autobusami, które notorycznie stoją w korkach.
PS Witam nową dziennikarkę link z regionu i życzę powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm...
link Pisałem tutaj o pewnej sprawie i... UM zareagował^^ Zamienili autobusy tak, że teraz przegubowy jeździ o innych godzinach:) Zdaję sobie sprawę, że wiele osób pisało do UM, ale budujące, że nas nie olali.

W tekście dodałbym kilka aspektów... nie tylko częstotliwość, ale także np. warunki w jakich się jeździ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.