Facebook Google+ Twitter

Kto skorzysta na planowanym remoncie Okęcia?

Najbardziej z planowanych remontów na warszawskim lotnisku Okęcie cieszą się mniejsze lotniska. Liczą na przejęcie części pasażerów. Ostateczna decyzja w sprawie terminu i skali remontu nie została jeszcze podjęta.

Wszyscy czekają na decyzję o terminie i zakresie remontu. / Fot. Mariusz Michalak Skrzyżowanie pasów startowych na Okęciu wymaga remontu. Prace miałyby zostać przeprowadzone we wrześniu. Remont wiązałby się jednak z zamknięciem portu lotniczego. Więcej o tej sprawie pisałem w poprzednim artykule.

Z planowanego remontu cieszą się mniejsze lotniska w tym port w Łodzi. Liczy bowiem na przejęcie pasażerów podczas prac remontowych na Okęciu. "Postaramy się współpracować i nawet wesprzeć mniejsze lotniska, żeby mogły przejąć tych pasażerów i ten ruch, którego nie będziemy w stanie zrealizować" - mówi Kamil Wnuk, rzecznik Okęcia.

Port im. Reymonta w Łodzi zajmuje powierzchnię 200 hektarów, zatrudnia 250 osób, a w ubiegłym roku obsłużył 330 tysięcy pasażerów. Zdaniem Katarzyny Dobrowolskiej, rzeczniczki lotniska w Łodzi, średnio na lotnisku ląduje pięć dużych samolotów dziennie, a mogłoby pięć razy więcej.

Na razie nie ma jeszcze decyzji o skali i zakresie remontu warszawskiego portu lotniczego. Wszyscy czekają na decyzję. W Warszawie za kilka dni ma się pojawić przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego. Wtedy zapadną konkretne ustalenia.

Źródło:tvn warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.