Facebook Google+ Twitter

Kto skradł pierścień Prymasa Tysiąclecia?

Z wystawy w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie skradziono pierścień prymasa Stefana Wyszyńskiego. Policja powołała specjalną komisję śledczą. - Tę sprawę traktujemy priorytetowo - podkreśla rzecznik Wielkopolskiej Komendy Policji.

kard. Stefan Wyszyński / Fot. autor nieznany, domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Stefan_Wyszyński.jpg&filetimestamp=20101205043646Złoto-srebrny, wysadzany brylantami pierścień z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej prezentowany był na wystawie poświęconej Prymasowi Tysiąclecia, zorganizowanej w ramach obchodów roku kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Do kradzieży doszło najprawdopodobniej w niedzielę. Pierścień eksponowano w specjalnie chronionej gablocie. "Śledczy nie wykluczają, że gablota mogła zostać otwarta podrobionym kluczem" - informuje serwis tvn24.pl.

"Wartość jubilerska i muzealna tego pierścienia nie była tak duża, jak wartość symboliczna i sentymentalna" - w wypowiedzi dla serwisu gniezno.com.pl z nieukrywanym żalem skomentował kradzież rzecznik prasowy kurii archidiecezjalnej ks. Zbigniew Przybylski.

Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji z kolei informuje, że Wielkopolska Komenda Policji już powołała specjalną komisję, która zajmie się poszukiwaniem sprawcy kradzieży. - Traktujemy tę sprawę priorytetowo - podkreśla rzecznik.

Czytaj też:

Gniezno. Skradziono pierścień kardynała Wyszyńskiego

.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Cherbeć
 • Cherbeć
 • 08.02.2011 19:32

Kościół powinien na złodzieja czy złodziei nałożyć ekskomunikę. Może to ruszy przestępców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
 • werol
 • 08.02.2011 12:49

Księciunie krzyża nie potrafią upilnować,to co dopiero mówić o pierścionku?

Komentarz został ukrytyrozwiń
b.Proboszcz
 • b.Proboszcz
 • 08.02.2011 11:42

Kościół katolicki okrada Państwo Polskie z duz większych bogactw wrtości setek milionów złotych, mających tez wartość sentymentalną dla Polaków, wartość historyczną i wartość biznesową. A taki pierścionek to pestka. W wuilu parafiach giną poważniejsze dobra materialne, obrazy, rzeźby, meble, wota dziękczynne... nie wspomne juz o wielohektarowych działkach czy budynkach. I to za przyzwoleniem wszystkich rządów bez względu na ideologie.
Co wy na to? Ja cos na ten temat wiem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Remi
 • Remi
 • 08.02.2011 11:38

"zuziu" - dlaczego ubecy? A są jeszcze tacy? Jeżeli są, to są to już dziadkowie z trzęsącymi sie rękoma? Najciemniej jest pod latarnią i najpewniej swój to zrobił. No, bo kto by inny? Najwięcej kradzieży dokonują swoi, którzy ku temu mają najwięcej okazji, a ponadto ten eksponat nie był dużo wart, a miał wartość sentymentalną. No to komu zależy na sentymentach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Draco
 • Draco
 • 07.02.2011 21:05

Katedra - potężny obiekt; a jedyną osobą do pilnowania jest starszy pan, który więcej czasu zasuwa z łopatą i miotłą wokół katdery! W środku go mało!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zuzia
 • zuzia
 • 07.02.2011 19:27

ubecy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.