Facebook Google+ Twitter

Kto spoczywa w trumnie gen. Sikorskiego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-12 12:15

W1993 roku w Newark wyjmowano z trumny nie generała Sikorskiego, tylko zupełnie inną osobę - pisze w najnowszym numerze tygodnika "Wprost"Dziennikarz i publicysta Dariusz Baliszewski.


Według niego po lekturze dokumentów związanych z pochówkiem generała nie ulega wątpliwości, że kogo innego wkładano do trumny na Gibraltarze, a kogo innego wyjmowano 50 lat później w Newark.

Były dwa różne ciała - twierdzi we "Wprost" Dariusz Baliszewski. Jedno ze zmasakrowaną twarzą, drugie bez śladu obrażeń. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to rozwiewa je fragment świadectwa - pisze historyk. - Można było bez problemu - stwierdza obecny w Newark konsul Tadeusz Szumowski - rozpoznać rysy twarzy generała. Został pochowany tak, jak zginął - w koszulce i gimnastycznych spodenkach. Pomijając absurd tego wnioskowania, bo kto słyszał, by mając pod ręką dziesiątki, także polskich, mundurów, chować człowieka "tak jak zginął", warto raz przywołać inne świadectwo - Ludwika Łubieńskiego: - Generał był częściowo rozebrany - miał na sobie tylko spodnie, koszulę i jeden trzewik. Nie sposób uwierzyć, że ktoś polskiemu generałowi udającemu się w swą ostatnią drogę zabrał spodnie i koszulę oraz jeden but - pisze Dariusz Baliszewski we "Wprost".

Więcej o tajemnicy trumny generała Sikorskiego - w poniedziałkowym wydaniu tygodnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.