Facebook Google+ Twitter

Kto sprząta kuwetę Twojego kota?

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na nietypową akcję. Na stronie Fundacji: www.czarnaowca.org udostępniona została ankieta internetowa dla par – „Kto sprząta kuwetę Twojego kota?”.

Kto sprząta kuwetę Twojego kota? - plakat / Fot. Joanna WydrychWyniki anonimowej ankiety podsumuje spotkanie otwarte, na które zapraszamy 31 marca 2010, w środę o godz. 18 do Massolit Cafe w Krakowie, przy ul. Felicjanek 4.

Kobiety w Polsce, w skali tygodnia, poświęcają na prace domowe i opiekę nad dziećmi o 45 godzin więcej od mężczyzn. Jednocześnie 90% kobiet i 80% mężczyzn sądzi, że praca domowa nie jest związana z wysiłkiem fizycznym, a mniej niż połowa kobiet i mężczyzn uważa, że praca domowa kobiet powinna być opłacana… Ale co z tym wszystkim wspólnego mają koty?

Na spotkaniu zastanowimy się m.in.:
- Czy tylko kobiety lubią zwierzęta?
- Jaki jest podział ról w "zakoconej" rodzinie - formalnej i nieformalnej?
- Kto dba o codzienny byt kota, a kto "spija śmietankę" kociej miłości?
- Czy również i w tej sprawie linia przebiega stereotypowo pomiędzy dwoma płciami?
- Czy kobiety także na rzecz zwierząt domowych świadczą nieodpłatną pracę? I czy to one wydają więcej na utrzymanie zwierząt?
- Czy mimo emancypacji kobiet i walki o partnerski model relacji związkowych, to w dalszym ciągu kobieta jest „matką gastronomiczną” także dla zwierząt domowych?

Zachęcamy do udziału w spotkaniu, do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na wspomniany temat, opowiedzenia o swoich doświadczeniach oraz do zrobienia ankiety!

Fundacja Czarna Owca Pana Kota jest organizacją pozarządową zajmującą się bieżącą pomocą bezdomnym kotom, upowszechnianiem w społeczeństwie wiedzy z zakresu humanitarnego traktowania zwierząt, przeciwdziałaniem dyskryminacji zwierząt i ludzi, propagowaniem wegetarianizmu i weganizmu.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Wszechnica pod Kotem” realizowanego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota.

Fundacja serdecznie dziękuje Massolit Cafe za udostępnienie sali!!!!
Serdecznie zapraszamy!

Materiał został pierwotnie opublikowany na stronie: czarnaowca.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.