Facebook Google+ Twitter

Kto szuka nie błądzi - cała prawda o internautach!

O tym, że internet jest skarbnicą wiedzy, bogactwa, ale także nędzy i rozpaczy nikogo przekonywać nie trzeba. Warto za to sprawdzić, czego internauci w tych hojnych pokładach „wszystkiego” szukają.

Czego szukamy przez Google? / Fot. Katarzyna ProkuskaGoogle Zeitgeist – tak nazywa się usługa proponowana internautom przez twórców najsłynniejszej wyszukiwarki na świecie. Nazwa zaczerpnięta z języka niemieckiego znaczy tyle, co „duch czasu” – i właśnie z tym tłumaczeniem jest związana. W skrócie - zainteresowana osoba może prześledzić przygotowane przez centra badawcze Google raporty, które zawierają najpopularniejsze hasła wpisywane do magicznej wyszukiwarki.
Wszystkie raporty są posegregowane ze względu na tematykę poszukiwanych haseł. Internauta może sprawdzać najpopularniejsze pytania w różnych trybach, m.in. rocznym i miesięcznym. Oprócz tego, poszukiwanie informacji można zawęzić do danego kraju.

Co "googlują" Polacy?

I tak na przykład można łatwo sprawdzić, czego Polacy szukali w Internecie w maju tego roku.

Na pierwszym miejscu listy plasuje się hasło „matura 2008” – rzecz oczywista ze względu na trwające w tym miesiącu egzaminy dojrzałości, drugą pozycję zajmuje zresztą „cke” – czyli podmiot odpowiedzialny za organizację samych matur. Jego wysoka nota ma zapewne związek z błędami, które pojawiły się na tegorocznych egzaminach.

Pośród najczęściej wpisywanych przez Polaków haseł nie zabrakło „euro 2008”, „dnia matki”, „eurowizji 2008”, „isis gee” czy popularnego serialu „39 i pół”. Najczęściej poszukiwanym polskim miastem w internetowych zasobach okazał się "Wrocław", który zajął 14. lokatę.

Dla porównania dodam, że rok temu o tej samej porze, Polacy najchętniej szukali w Internecie stron związanych z „testami gimnazjalnymi”, „dniem ziemi”, „Janem Pawłem II”, czy „kubicą”.

Pytania egzystencjalne...

Raporty Google publikowane są również w ujęciu globalnym. Dotyczą najpopularniejszych haseł, które w ubiegłym roku zapamiętała słynna wyszukiwarka. Możemy na przykład sprawdzić najpopularniejsze zapytania mieszkańców całego globu. Z raportu wynika, że internautów trapią poszukiwania Boga, bo to właśnie pytanie „who is god” zajęło najwyższą pozycję. W pierwszej dziesiątce znalazły się również zapytania o to „who is Jesus” czy „who is satan”. Spora część użytkowników Internetu pyta też „what is love” albo „what is emo” – pojawią się również poszukujący porad – pytają „how to kiss”, „how to draw” czy „how to levitate”.

...i kulinarne

Spośród przepisów kulinarnych najpopularniejsze są te, które doradzają jak przygotować dobrego drinka. Internauci w zdecydowanej większości chcą również poznawać tajniki dobrej diety. Spora ich część interesuje się polityką – w dziesiątce najpopularniejszych postaci światowej polityki pojawiła się „hillary clinton”, a miejsce za nią „barack obama”. Najpopularniejszą „poszukiwaną” w Internecie gwiazdą jest „britney spears", która ulokowała się na trzecim miejscu zaraz po „american idol” oraz „youtube”. Użytkownicy sieci w równym stopniu interesują się również zmarłymi, co ciekawe – tłumnie szukają plotek, dotyczących rzekomej śmierci „fidela castro” czy „michaela jacksona”.

No i na koniec – sprawdzając, czego szukali internauci na całym świecie, można też pokusić się o zbadanie własnej historii haseł wpisywanych w Google, oczywiście już nie w raporcie, tylko we własnym komputerze. Na podstawie tego można sporo wydedukować, ja, o swojej historii wolę nie pisać…

Chcesz poznać światowych internautów – dowiedzieć się o co pytają? Wejdź na
stronę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

jbrvvxbrj
  • jbrvvxbrj
  • 14.07.2011 15:11

1mEfAK <a href="http://jvzgeeilrxsa.com/">jvzgeeilrxsa</a>, [url=http://bhyjfpruzxwt.com/]bhyjfpruzxwt[/url], [link=http://svguzonozybt.com/]svguzonozybt[/link], http://veruxbhufrdy.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow... to najczęściej szukanymi przez Polaków nie są już słowa typu "sex", "tapety porno" itp.? A może Google po prostu przefilrtowało tę listę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a no fakt.
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Internauta może sprawdzać najpopularniejsze pytania w różnych trybach, m.in. rocznym i miesięcznym. Oprócz tego, poszukiwanie informacji można zawęzić do danego kraju. I tak na przykład można łatwo sprawdzić, czego Polacy szukali w Internecie w maju tego roku".
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na pierwszym miejscu listy plasuje się hasło „matura 2008” – rzecz oczywista ze względu na trwające w tym miesiącu egzaminy dojrzałości" - tekst był pisany w maju?

Komentarz został ukrytyrozwiń

[+]Kolejny fajny aspekt Google - Googlujący wszystkich krajów łączcie się!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.