Facebook Google+ Twitter

Kto tym razem pogrążył PiS?

Po raz kolejny PiS poległ w konfrontacji z PO. Przedwyborcza pewność siebie Jarosława Kaczyńskiego i jego popleczników, zamieniła się w pełną zakłopotania medialną ciszę powyborczą i skrywaną wewnątrzpartyjną burzę, ukierunkowaną na tradycyjne szukanie winnych

W obecnych wyborach Platforma Obywatelska otrzymała 39 proc. głosów, o jedną trzecią więcej niż Prawo i Sprawiedliwość (29 proc.) Fakty okazały się być więc bardzo dalekie od scenariusza kreślonego wcześniej przez działaczy i zwolenników PiS. Tegoroczna strategia wyborcza tej partii miała być wolna od wad poprzednich kampanii i zapewnić druzgocące zwycięstwo wyborcze oraz samodzielne rządy.

Przypomnieć wypada, że w przeszłości partyjna propaganda PiS szybko wskazywała winnych kolejnych porażek wyborczych i dokonywała konsekwentnych czystek personalnych. Wydawało się, że tak wielkie i cenne doświadczenie w doznawaniu politycznych upokorzeń, zostanie w końcu przekute na spektakularny sukces. Twardy i konserwatywny elektorat był już zniecierpliwiony zbyt długim oczekiwaniem na spełnienie się przepowiedni pana prezesa. Wiara w sukces PiS była więc ogromna lecz wyniki wyborów z 9 października - bezlitośnie bolesne. Zabolało tym bardziej, że naród wybrał zajadle opluwanego „Nic nie mogę Tuska”, a nie jedynego Prawego i Sprawiedliwego.

Poszukiwania winnych porażki wciąż trwają i zapewne w ciągu następnych tygodni poznamy oficjalną diagnozę i werdykt pana prezesa. Myślę, że warto wspomóc owe działania i spróbować wcześniej przeanalizować sytuację. Pan prezes już w pierwszych słowach, w czasie wieczoru wyborczego stwierdził, że obywatele wybrali PO, ale MY (PiS) wiemy swoje i nie zmienimy się.

W następnych dniach rzecznik partii Adam Hofman przyznał się do pewnych błędów w ostatniej fazie kampanii wyborczej, gdy jego partia nie zauważyła, że sondaże gwałtowanie się zachwiały na jej niekorzyść. To zaskakujące, wręcz rewolucyjne stwierdzenie, gdyż PiS od zawsze gardziła sondażami, twierdząc, że są sztucznie modelowane. W tym roku ostatnie sondaże przedwyborcze nieomal pokryły się z rzeczywistymi, wytrącając PiS argumenty.

Dalszego bicia w piersi ze strony PiS jednak nie usłyszeliśmy. Kto wiec jeszcze zawinił? Na pewno „Nic nie mogę Tusk”, który pokazał, że nie tylko może lecz i potrafi skutecznie działać i rządzić, ucierając tym samym nosa panu prezesowi i jego prymitywnej retoryce. Próby deprecjonowania aktualnego premiera okazały się nieskuteczne, w tym żałosne układanki słowne z wykorzystaniem nazwiska Tusk.

Zawinił na pewno naród, który nie wykorzystał swej dziejowej szansy i nie wybrał jednomyślnie PiS. Okazało się, że naród nie czuje się tak osaczony, zniewolony i nieszczęśliwy jak by chciała opozycja. Być może jest to dostateczny powód by szef tej partii obraził się na naród, który po raz kolejny go boleśnie zawiódł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 18.10.2011 12:05

...kto pograzyl PiS?...wiadomo kto...ONI...!...

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 18.10.2011 09:25

Jakiś PiS-owski bolszoj okupuje strony W24.jedyna metodą przedstawiania własnych racji przez bolszewików z PiS-u jest zawłaszczenie stron i zarzucanie czytelników grafomańską elukubracją z której nie wynika nic ponad żenujący wyraz intelektualnej mierności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zz
  • zz
  • 18.10.2011 01:20

- jeden uczciwy człowiek w Pobolszewi?-plotkują studenci -NIE BYŁO NACISKÓW-czego się BOJĄ KOMISJE -PRAWDY?-czemu nie udostępnią WSZYSTKICH DOKUMENTÓW społeczeństwu?-BOJĄ się PRAWDY????

Wg Tuska i Rostowskiego mieliśmy wejść w 2011 -ZAPEWNIALI i MYLILI SIĘ -tylko KACZYŃSKI TWIERDZIŁ ,że się MYLĄ,że to jest NIEREALNE ,że to tylko NIESPEŁNIONE OBIECANKI jak WSZYSTKIE POZOSTAŁE-jedynie najlepiej WYCHODZI IM POWIĘKSZANIE DŁUGU wzrosło w ciągu 4 lat DWUKROTNIE-ciekawe co będzie za 8 lat rządów Tuska????

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. " Czy prawda?-
ENRYK CZECHOWSKI 05.08.2011 07:52

Ocena: 20 9 Za PO też jest ustawianie różnych spraw dowody : sprawa przekrętu w Małopolskim Urz. Marsz. w większości
zarząd PO. Spfrawa przekretów w Małop. Org. Tur. Prezes i Zarząd PO. W zamian za ukrcenie tych przekrętów KWPol. otrzymała kilkaset milionów wsparcia. A sprawa Prokuratury, Sądów itp. kolejna maszynka ustawiaczy z PO.Mam na to dowody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zz
  • zz
  • 17.10.2011 23:18

-
mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu,
no to reedukuj się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błędy PiSu pozostanę błędami PiSu. I tyle. Proszę nie tłumaczyć się metodą "a tam biją Murzynów".

I dalej brniesz w to samo... gdybyś zaznaczył, że biorąc pod uwagę głosy oddane na PO i PiS... a jasno jest w tekście "w obecnych wyborach" i dalej, że PO 39 a PiS 29. Musiałbyś podać 67 i 33.

Jeśli więc uprzesz się przy takich wynikach, to i tak popełniłeś błąd, tyle że logiczny. Do wybory. Chociaż najlepszym wyjściem byłoby poprawienie tego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Matematyczny taran znowu próbował uderzać w moją humanistyczną głowę, aż pojawiało się w niej kolejne podejrzenie.
A może to również jakis błąd matematyczny miał udział w pogrążeniu PiS ? Może ktoś coś u nich pokiełbasił w wyliczankach przedwyborczych i na bank wychodziło, że PiS górą, a ostatecznie -nie był ?

Łukaszu, nic, nawet matematyka nie jest taka jednoznaczna. Slavko.K. napisał do mnie:

"Pan się coraz bardziej ośmiesza. Owszem - jeżeli weźmiemy pod uwagę, że tylko głosy PO i PiS, to PO ma o 1/3 więcej.."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Łukasz Wolski - owszem "ich zdaniem" bo 9 z 29 to 1/3 mniej więcej. A jak komuś się wydaje, że jest inaczej to czas na reedukację. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 17.10.2011 06:52

Bo to wiejscy filozofowie, myślący, że chwilowa przeprowadzka i uczestniczenie w nauce kierunku dla tych co się nigdzie indziej nie dostali, to tak wielki przywilej, że mentorski ton, niekoniecznie na temat sam mu się ciśnie pod palce :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ich zdaniem, tylko do błędu, bo jak napisałem, w matematyce nie ma"czyimś zdaniem". Jak widać kole w oczy na tyle, by zwrócić uwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.