Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22797 miejsce

Kto uratuje CZD? Dramatyczna sytuacja pacjentów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-09-06 22:34

Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu jest zadłużone na 200 mln zł. Jeśli placówka nie uzyska pomocy finansowej, grozi jej likwidacja.

Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie,Cezary Piwowarski/Wikipedia/CC 3.0/http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Warszawa-Centrum_Zdrowia_Dziecka.jpg / Fot. Cezary Piwowarski/Wikipedia/CC 3.0/http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Warszawa-Centrum_Zdrowia_Dziecka.jpg

"Leczymy na najwyższym poziomie, zawsze najważniejsze jest dla nas Dziecko"


Co roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu hospitalizowanych jest ponad 30 tysięcy dzieci, a około 170 tysięcy korzysta ze specjalistycznych porad.

W chwili obecnej dług placówki wynosi 200 mln złotych i ciągle rośnie. Brakuje nawet pieniędzy na terminowe wypłaty wynagrodzeń dla pracowników.

Dyrektor CZD, profesor Janusz Książyk, powiedział, że "zagrożenie zatrzymania funkcjonowania szpitala jest realne".

Zwrócił się o pomoc do premiera, prezesa NFZ oraz parlamentu. W piśmie, które do nich skierował, apeluje o wprowadzenie zmian pozwalających na zwiększenie finansowania świadczeń o 20 procent. Wówczas szpital przestałby się zadłużać. Aby odzyskać płynność finansową, musiałby otrzymać kredyt w wysokości 120 milionów złotych (byłby spłacany przez 15 lat).

Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest uważany za jedną z najlepszych placówek szpitalnych w Polsce. W jego skład wchodzi 17 klinik, 29 samodzielnych poradni, apteka szpitalna oraz zespół specjalistycznych przychodni.

15 września będzie obchodzić jubileusz 35-lecia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

potato
  • potato
  • 08.09.2012 17:55

Patrzymy bezradnie na to.120ml.zł przecież to raptem 3 zł. na jednego obywatela.K.żwa toż to zrzutkę do czapki można zrobić(tylko nie powierzać o.Rydzykowi patronat zrzuty).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ oczywiście Panie Andrzeju, że wszystko doskonale pamiętam... Sprzedawano najpierw te dobre żeby "zachęcić inwestorów zagranicznych". Jedna wielka ściema po prostu.
Niemniej jak patrzę na postępowanie różnych rządów w Polsce, to mam wrażenie że one dalej z uporem maniaka realizują ten plan, a wykańczanie finansowe wszystkiego co państwowe ma uzasadnić sprzedaż tego w przyszłości. Przecież w 100% liberalizmie za wszystko się płaci, a ogólnodostępne ośrodki zdrowia przypadają w ilości jeden na na duże miasto...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obchodzimy Rok Janusza Korczaka, Rok Milosci Dzieciom...jak to sie ma do powyzszego artykulu, Panie Prezydencie, Panie Premierze??!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby ktoś miał apetyt na kupienie Centrum? Czasami mam takie wrażenie, że u nas specjalnie się tak pogrąża różne państwowe firmy żeby potem móc ogłosić, że trzeba je sprywatyzować bo nie dają sobie rady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

CZD, Szpital Matki Polki... Jaka ta komuna była okrutna! No ale teraz mamy pełną wolność, w tym wolność umierania. Za każdym razem, gdy słyszę zdania jak wtedy było źle, a jak teraz jest dobrze, puszczane w głośnik radia albo telewizora to... Co prędzej wychodzę albo wyłączam aparat propagandowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
7098
  • 7098
  • 07.09.2012 09:30

Oby dzień jubileuszu nie stałsię ostatnim dniem istnienia szpitala. Bo jak upadną to gdzie się te choredzieciaczki podzieją?

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
  • potato
  • 07.09.2012 09:05

Wychodzi na to,że w kraju to co dobre musi upasć aby podzielić(jesli nie da rady się połknąć całosciowo ),rozgrabić i zniszczyć.Pamiętam jak wpłacałem na "cegiełki",jak bardzo liczylismy na dobrą placówkę,w której ratunku szukały chore dzieci z całej Polski(zadupia).
Były też momenty niegospodarnosci.Nowiutkie sprzęty stały spakowane przez dwa lata w piwnicy,choć dużo pielęgniarek miało przeszkolenie(za granicą)ich obsługi.Paradoksem tego przeszkolenia było to,że one w jakims czasie wyjechały za granicę i z powodzeniem znalazły się w tym zawodzie obsługując własnie tą aparaturę.Mam dwie dziewczyny w rodzinie niechciane w czasie reformy służby zdrowia w tejże placówce,teraz pracują od 20 lat na zachód od Polski.Dzis przychodzi walczyć i z głupotą i ekonomią.Trzymam kciuki ,bo nie ukrywam,że darzę sentymentem tą placówkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.