Facebook Google+ Twitter

Kto w oczy spojrzy, ten prawdę pozna... - recenzja "Niezwykłego daru Diny"

Czytając książkę Kaaberbol Lene „Niezwykły dar Diny” przenosimy się do tajemniczego świata fantasty, gdzie spotykamy się ze smokami, alchemikami i cudownymi rycerzami.

Dina jest pozornie zwykłą dziewczyną, która mieszka w niewielkim miasteczku zwanym „Brzozową Osadą” wraz ze swoją matką i rodzeństwem, którzy pomagają bohaterce w trudnych chwilach. Jak się z czasem dowiadujemy, odziedziczyła niezwykły dar – jest córką "zawstydnicy", czyli osoby, która samym spojrzeniem w oczy potrafi spowodować, że dany człowiek ujrzy swoje choćby najmniejsze przewinienia. Dlatego wszyscy ludzie, nie licząc rodziny, boją się jej spojrzeć prosto w oczy.
 / Fot. "Niezwykły dar Diny"
Pewnego dnia po mamę Diny przyjeżdża nieznajomy mężczyzna i zabiera ją do Dunark, miasta, gdzie żyją bogatsi ludzie. Jak się okazuje, potrzebna jest jej pomoc w sprawie rozwikłania tajemnicy zabójstwa. Kiedy matka bohaterki uznaje podejrzanego chłopaka za niewinnego, zostaje wysłany kolejny mężczyzna, ale tym razem po naszą bohaterkę. Jednakże Dina także nie widzi w nim zabójcy, co więcej, pomaga mu w ucieczce. Od tej chwili na bohaterkę czekają najróżniejsze wyzwania i przygody, jak walka ze smokami i ludzką nienawiścią.

Plusem książki jest na pewno fakt, iż wszystkie wydarzenia opisane są szczegółowo, przez co z łatwością możemy utożsamić się z bohaterką. Z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej zagłębiamy się w tej niesamowitej historii. Książka spisana jest ciekawym, barwnym językiem, a każda wypowiedź jest dopasowana do charakteru postaci. Czyta się ją niezwykle szybko i z wielkim zainteresowaniem, a fantastyczny świat wciąga nas z niezwyklą siłą.

"Niezwykły dar Diny" kierowany jest do każdego człowieka, bez względu na wiek, bo któż nie lubi czasem przenieść się do innego świata?

Autorka: Kaaberbol Lene
Tytuł: „Niezwykły dar Diny”
Rok wydania: 2005


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.