Facebook Google+ Twitter

Kto w tym roku dostanie MediaTora od studentów dziennikarstwa?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-30 10:00

Ponad 5 tys. studentów dziennikarstwa z ośmiu uniwersytetów mogło oddać głosy w konkursie Studenckich Nagród Dziennikarskich - MediaTory. To o prawie tysiąc więcej niż w pierwszej edycji Plebiscytu. Do grona jurorów dołączyli w tym roku studenci z uczelni w Bydgoszczy i Łodzi, na których uruchomiono kierunki dziennikarskie. Dokładna liczba oddanych głosów będzie znana, kiedy wszystkie ankiety spłyną do organizatorów.

Logo konkursu / Fot. materiały organizatoraW tym roku po raz pierwszy organizatorzy osobiście odwiedzili wszystkie uczelnie, z którymi współpracują. Agnieszka Rojek, koordynator głosowania, wyjaśnia: „Wyjazdy te, miały na celu dokładniejsze przybliżenie idei naszego plebiscytu studentom z innych uczelni, a także nawiązanie szerszej współpracy z poszczególnymi kołami naukowymi”. Pomysł spotkał się z uznaniem studentów z innych uczelni.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali - 29 listopada w Auditorum Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Plebiscyt organizuje Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ.

Podobnie jak w pierwszej edycji MediaTory zostaną przyznane w dziewięciu kategoriach: auTORytet (nagradzani dziennikarze, od których można uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów), nawigaTOR (publicyści), TORpeda (nagroda za udowodnienie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać), detonaTOR (publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie nie tylko w świecie mediów), akumulaTOR (za ładowanie pozytywną energią), promoTOR (za pokazanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google), prowokaTOR (nagroda za odważne decyzje), inicjaTOR (nagroda dla dziennikarzy, których działanie pokazuje, że można inaczej) oraz reformaTOR (nagroda za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.