Facebook Google+ Twitter

Kto widział UFO nad Inowrocławiem?

Dotychczas informacje o podobnych zdarzeniach napływały na ogół spoza granic naszego kraju. Wiele tego typu obserwacji odnotowano np. w Meksyku. Okazuje się jednak, że podobne zdarzenie miały miejsce również w Polsce!

Może to zabrzmi nieprawdopodobnie! Kilka tygodni temu nad Inowrocławiem obserwowano grupę niezidentyfikowanych obiektów latających. Zauważył je jeden z mieszkańców, który 22 kwietnia przy ul. Staropoznańskiej fotografował niebo. Spostrzegł je obserwując księżyc. Była to eskadra około 30 białych punktów, które pojawiały się i znikały. Obserwacja rozpoczęła się około godziny 15.20 i trwała blisko 5 minut. W tym czasie świadkowi udało się sfilmować zagadkowe obiekty.
Chociaż jak sami przyznać, brzmi to jak opis z filmu science fiction to świadek zapiera się, że jego relacja jest prawdziwa a na dodatek, na jej potwierdzenie pokazuje wykonany film.
Kadr z nagrania wykonanego 22 kwietnia na terenie Inowrocławia. / Fot. www.npn.ehost.plMieszkaniec Inowrocławia, pan P. (nazwisko do wiadomości redakcji), znajdując się na Staropoznańskiej, obserwował właśnie Księżyc w czasie doskonałych warunków pogodowych. Zobaczył wtedy grupę 30 niezidentyfikowanych jasnych, kulistych obiektów. Według jego relacji: - Część przemieszczała się w jednym kierunku, a inne zmieniały tor lotu.
NOL-e pojawiały się zarówno tworząc formację jak i pojedynczo. Ten „pokaz” trwał 5 minut po czym - jak mówi świadek - obiekty UFO po prostu „rozpłynęły się w powietrzu”. Wszystko udało się uwiecznić na filmie wykonanym aparatem cyfrowym Fuji Film FinePix S20Pro.
Autor mówi, że obiekty były różnej wielkości. Porównał je do monet: 1 zł, 50 gr, 20 gr 10 gr, 5 gr, 2 gr, 1 gr. Niektóre były tak jasne jak np. Wenus, inne pozostawały ledwo widoczne.
Obserwator nie jest w stanie ocenić wysokości na jakiej znajdowały się NOL-e, a także oszacować prędkości z jaką się przemieszczały. Przyznaje, że jest niezwykle zaskoczony całym tym zdarzeniem, a szczególnie szczegółami zachowania niektórych z obiektów, m.in. przez zauważalną „zdolność do zmiany toru lotu”. Niektóre z nich zbliżały się do siebie, co wywoływało u świadka wrażenie, że „mogą się zderzyć”.
***
Kadr z nagrania wykonanego 22 kwietnia na terenie Inowrocławia. / Fot. www.npn.ehost.plPrzypadki przelotów grup UFO nie należą do częstych. Niejednokrotnie za wyjaśnieniem tych zjawisk kryją się odbijające światło słoneczne balony, klucze ptaków, samoloty, itd. Są również przypadki, które wymykają się konwencjonalnym wyjaśnieniom. Dzieje się tak m.in. gdy obserwowane obiekty wykazują wyraźne cechy inteligentnego pilotowania, np. zauważalnie kontrolowany lot, nagłe i gwałtowne zmiana jego kierunku itd. A właśnie z tymi elementami zetknęliśmy się w prezentowanym przypadku z Inowrocławia.
Oczywiście, w tej chwili daleki jestem od stwierdzenie, że mamy tutaj do czynienia z jakimś nadnaturalnym zjawiskiem, sprawa jest jednak bardzo interesująca a wachlarz potencjalnych wyjaśnień wciąż bardzo szeroki. Dlatego też, szukające odpowiedzi na pytanie co tak naprawdę obserwował mieszkaniec Inowrocławia razem z kolegami z NPN staramy się jak najdokładniej zbadać ten przypadek, dlatego też prosimy wszystkich, którzy 22 kwietnia w Inowrocławiu obserwowali nieznane obiekty latające o kontakt z nami za pośrednictwem portalu:

NPN: www.npn.ehost.pl
UFO: FILMY Z INOWROCŁAWIA. ZOBACZ! http://www.npn.ehost.pl/index.php?subaction=showfull&id=1179288114&archive=&start_from=&ucat=1&

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Wczoraj, a właściwie to dziś, bo między godz. 00.05 a godz. 00.25 zauważyłem świecący pomarańczowo-czerwonym światłem jakiś obiekt, który chwilami zwalniał, był dość nisko, leciał z kierunku zachodniego, tak jakby w stronę lotniska i już go nie było widać. Był nisko, jednak bałem się wyciągnąć aparat i to sfilmować, podejść do okna. Światło tego było ostre,że jak nadlatywały bezszelestnie kolejno następne widziałem ich odbicia na drzwiczkach szafy. Potem następny i kolejny, tak każdy co około minutę, po nim chwila i następny. Naliczyłem ich 7, może 8. Wszystkie leciały od zachodniej strony, ale jeden z nich, chyba szósty, poleciał w stronę północną i nagle szybko odbił w dół, jakby spadając. Słuchałem chwilę, czy cos nie uderzy w ziemię, ale cisza, zniknął. Nic podobnego nigdy nie widziałem, wiem, jak latają paralotnie, samoloty, jakim się świecą światłem, ale te były nisko i jakby hamowały chwilami, zatrzymywały się i obserwowały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj, a właściwie to dziś, bo między godz. 00.05 a godz. 00.25 zauważyłem świecący pomarańczowo-czerwonym światłem jakiś obiekt, który chwilami zwalniał, był dość nisko, leciał z kierunku zachodniego, tak jakby w stronę lotniska i już go nie było widać. Był nisko, jednak bałem się wyciągnąć aparat i to sfilmować, podejść do okna. Światło tego było ostre,że jak nadlatywały bezszelestnie kolejno następne widziałem ich odbicia na drzwiczkach szafy. Potem następny i kolejny, tak każdy co około minutę, po nim chwila i następny. Naliczyłem ich 7, może 8. Wszystkie leciały od zachodniej strony, ale jeden z nich, chyba szósty, poleciał w stronę południową i nagle szybko odbił w dół, jakby spadając. Słuchałem chwilę, czy cos nie uderzy w ziemię, ale cisza, zniknął. Nic podobnego nigdy nie widziałem, wiem, jak latają paralotnie, samoloty, jakim się świecą światłem, ale te były nisko i jakby hamowały chwilami, zatrzymywały się i obserwowały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej ziemskiego pochodzenia. Baza po niewidzialnej z Ziemi stronie Księżyca zapewne wykonywana przez któreś z mocarstw? http://www.npn.org.pl/?p=3118&cpage=1#comment-102697

Komentarz został ukrytyrozwiń
tabaka26
  • tabaka26
  • 31.07.2011 00:35

w dniu dzisiejszym około 0.23 widziałem podobne światła, które na zachmurzonym niebie pojawiły się w oddali jakby nad kominem Ciech-owskich zakładów. Oczywiście znajdowały się dużo dalej. Światła w szyku poczęy unosić się i znikać jedno po drugim w odmętach zachmurzonego dzisiejszej nocy nieba. Nie ma szans by były to samoloty, race, czy fajerwerki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te obiekty są czarne i przypominają strzałki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

tego samego dnia chciałem opublikować nieco prześmiewczy tekst na temat UFO i władz Wrocławia, jednak się rozmyśliłem. Wrocław, Inowrocław, UFO, telepatia... to musi być przeznaczenie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.05.2007 12:09

Nie ma szans żeby w dzień słoneczny i to w maju zaobserwować gwiazdy na niebie. Księżyc to co innego bo są takie dni że cały czas go widać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba księżyc. Wię pewnie reszta to gwiazdy...;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy na pierwszym zdjęciu po lewej stronie, trochę poniżej połowy w poziomie nie znajduje się księżyc?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.