Facebook Google+ Twitter

Kto wygrał te wybory?

Przed wyborami dyskutowaliśmy o Prawie i Sprawiedliwości, bo był najpoważniejszym przeciwnikiem PO w drodze po wygraną. Dziś znów mówimy o partii Kaczyńskiego, żeby ją jeszcze bardziej zmarginalizować. Tyko, że to PO wygrała i ją powinniśmy rozliczać.

9 października wybory wygrała Platforma Obywatelska. Dlaczego to przypominam? Bo śledząc polskie media mam wrażenia, że zwycięstwo odniosła partia Jarosława Kaczyńskiego. Media tak się zajmują PiS, że aż dostają zadyszki. Frakcyjne walki między "ziobrystami" a zwolennikami prezesa stały się sporem komentowanym w taki sposób, jakby od niego zależała najbliższa przyszłość Polski.

To właśnie PO powinna być teraz naświetlana prze medialne reflektory. Tydzień, dwa - tyle starczyło na świętowanie sukcesu, jaki niewątpliwie osiągnęła partia Donalda Tuska. Dzisiaj polityczna, a przez to i medialna debata dotyczy krzyża, Kościoła oraz tego czy Ruch Palikota jest bardziej czy mniej lewicowy od SLD. Rozliczany jest PiS - media i przeciwnicy tej partii czekają na to, żeby Jarosław Kaczyński zapłacił za wynik głową. Grzegorz Napieralski został już tak poobijany, nawet przez polityków swojej partii, że chyba długo się nie otrząśnie. A wynik PSL-u też fascynujący nie jest i media zajmują się rozliczeniami u ludowców.

PiS okazał się (wielkim?) przegranym. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedział, co według niego przyczyniło się do przegranej. Ziobro i Cymański mają swoje poglądy na tą sprawę. Mają do tego prawo, tak samo jak ma do tego prawo Adam Hofman, Marek Kuchciński czy każdy inny polityk PiS. Ale to, co się dzieje wewnątrz partii, kto za co dostaje po głowie od prezesa, niech pozostanie wewnętrzną sprawą.

Ktoś powie, że przecież długo się mówiło o sporze na linii Tusk - Schetyna. Ale dlaczego tak słabo dopytuje się premiera o skład nowego rządu, koalicje. Trzy tygodnie po wyborach, a nowy rząd jest wielką niewiadomą. Panie premierze, gdzie jesteś?

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

jędrzej
  • jędrzej
  • 30.10.2011 20:44

to by było gdyby polityka zagraniczna prowadziła fotyga a tu patrzcie i niech wam gały wychodzą na wierzch oto czesi wykrecaja numer i sie podpinaja też pod gazociąg północny i sa niezależni od widzimisia białorusi czy ukrainy i tych kłótni oni jednak umieją robić interesa a nasi sie ino puszą i gdzie tu jaka solidarność grupy taka banialuka wciskają nam politycy

Komentarz został ukrytyrozwiń
tmaciej
  • tmaciej
  • 30.10.2011 10:28

PANIE KACZYNISKI CO PAN DOBREGO ZROBIL DLA POSLSKI TYLKO WYDAL MILIONY NA WYBORY A WFEKT =O=CZY NIELEPIEJ TA KWOTE DAC NA DOZYWIANIE DZECI TO ZGORY WIADOMO ZE PAN KAZDA KOPANIE ROZWALI ROZWALIL ZAND SWOJ NIEPOTRZEBNIE PAN ROBI SIE ZAMOZWANICZY KROLEM BEZ KORONY DOBRZE BY BYLO ZREZYGNOAC ODEJSC Z HONOREM GDY NIE JEST ZAPUZNO POCZEKAMY 4 LATA APIS W TEJ SAMEJ KLASIE TO ZNACZY OSLEJ BYC PAN BARDZIEJ NORMALNY NISZ UPIRDLIWY PALIKOT CZEKA NA PODKNIECIE ABY ZDOBYC ZWOLENIKOW ROZWARZYC

Komentarz został ukrytyrozwiń
hhh
  • hhh
  • 30.10.2011 06:00

Krzysztof Bień Wczoraj 15:50 - KŁAMIESZ.

Palikot uzyskał taki wynik dzięki głupocie SLD

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 29.10.2011 21:13

nie ma sie co gorączkowac pisiaki sie denerwuja a może by tak do gruzji zrobili sobie wycieczka za interesami nie wiem po gaz albo nafta bo jak wspomne rzady pisu i ich kolegów to same afery

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Przemysław Maksym

Póki co to jest to jeszcze czas starego rządu. Więc normalnym jest, że nowy premier nie musi ogłaszać składu nowego rządu. Prezesunio z PiC nie potrafi rozmawiać z wiceprezesem w zamkniętym gronie. Dlatego członkowie PiC-u poprzez media próbują prowadzić dialog z prezesuniem w sprawach partii. Co do oceny pracy Tuska i PO to wynik wyborów jest należytą laurką. Po co więc dyskusja i rozliczanie. Dlatego odpowiadając na Pańskie pytanie w tytule powiem; to PO i Tusk wygrali wybory. A przez bzdurne działania PiC-U Palikot uzyskał taki wynik. Gwoli wyjaśnienia dlatego PiC a nie PiS bo Kaczyński zachowuje się nie odpowiedzialnie i picuje ludzi, że kiedyś..... to on wygra wybory. Zapewne ma chody u Św. Piotra i ta zapewne on i jego partia zwycięży. O ile to nie jest kolejne picowanie prezesunia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.