Facebook Google+ Twitter

Kto wykona obliczenia dla ICB PAN?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-12 09:01

Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe udzielił zamówienia firmie Itprojekt, która zajmie się dostawą i uruchomieniem klastra obliczeniowego. Projekt kosztował będzie 5,5 mln zł.

W ramach zamówienia wykonawca ma dostarczyć, zamontować, uruchomić i przetestować klaster obliczeniowy chłodzony bezpośrednio cieczą (technologia DLC – Direct Liquid Cooling), składający się z serwerów, przełączników sieciowych, okablowania, szaf teleinformatycznych, infrastruktury chłodzenia i zasilania, oprogramowania oraz pozostałych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania klastra wraz z instalacją oprogramowania. Wykonawca ma też opracować dokumentację powykonawczą i zapewnić instruktaż w zakresie zarządzania rozwiązaniem.

Do przetargu zgłosiło się sześć spółek: Atende, AMG.Net, Comtegra, Koma Nord, Itprojekt i Hardsoft Telekom. Ostatnią ofertę odrzucono ze względu na niespełnienie wymagań w części zamówienia. W ramach zamówienia cena miała wagę 50 proc., moc obliczeniowa – 30 proc., efektywność ekonomiczna – 10 proc. i efektywność energetyczna także 10 proc.

Spośród ubiegających się o zamówienie spółek wybrano firmę Itprojekt, która zaoferowała realizację zamówienie za 5 471 677,46 zł z VAT. Szacowana wartość zamówienia wynosiła 5 840 556 zł netto.

(Hubert Kosiński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.