Facebook Google+ Twitter

Kto wywalczył Polskę? Piłsudski i Dmowski na pomniku Armii Czerwonej w Legnicy

"Oni wywalczyli Polskę" - taki napis pojawił się na Pomniku Wdzięczności dla Armii Radzieckiej w Święto Niepodległości.

Zdjęcie: Pod napisem były jeszcze zdjecia Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego Fot. Mariusz Witkowski
Pod napisem były jeszcze zdjecia Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego Fot. Mariusz Witkowski

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Legnica


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.11.2012 12:57

A tak w ogóle, nie była to ani armia radziecka ani sowiecka, tylko Armia Czerwona.
Zdania przedmówców w pełni popieram, choć jakoś źle mi się kojarzy ta armia. Jednak poległym w boju o wolność naszą i wszystkich narodów Europy, szacunek się należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak!
cytuję "Powszechne zrozumienie, że zachowanie pomników wdzięczności Armii Radzieckiej ze względu na uratowanie (nie przez Stalina, ale przez zwykłych żołnierzy walczących i ginących w walce z Niemcami hitlerowskimi) naszego narodu i jeszcze kilku innych przed zagładą z woli Hitlera, grobów żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej w stanie nienaruszonym i uporządkowanym, składanie tam kwiatów itd. jest naszym obowiązkiem. Obowiązkiem każdego przywoitego człowieka i sprawą honoru Polski. Na zmarłych, jeńcach itd. mszczą się bowiem tylko kanalie i tchórze. "
Dodam, że żołnierze z Armi Radzieckiej(niektórzy mówią sowieckiej) ginęli za wolność, i za to by Hitlerowcy nas i ich nie mordowali.Często to byli jeszcze dzieci albo starcy, którzy zginęli za wolność swoją i naszą, polską .Należy to uszanować i być wreszcie wdzięcznym, że oddali życie właśnie za to.Wielu powróciło do swych domów jako kalecy.Tez warto to uszanować i ich docenić -WRESZCIE .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powszechne zrozumienie, że zachowanie pomników wdzięczności Armii Radzieckiej ze względu na uratowanie (nie przez Stalina, ale przez zwykłych żołnierzy walczących i ginących w walce z Niemcami hitlerowskimi) naszego narodu i jeszcze kilku innych przed zagładą z woli Hitlera, grobów żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej w stanie nienaruszonym i uporządkowanym, składanie tam kwiatów itd. jest naszym obowiązkiem. Obowiązkiem każdego przywoitego człowieka i sprawą honoru Polski. Na zmarłych, jeńcach itd. mszczą się bowiem tylko kanalie i tchórze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórzy nijak nie potrafią zaakceptować faktu, że "nie ta armia" nas wyzwoliła i jej coś zawdzięczamy jednak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wywalczyli wszyscy ci, którzy w czasie wojny światowej bili się w formacjach wojskowych pod polskim orłem i dusili się od gazów trujących, umierali na tyfus i zakażenie, a potem w czasie walk o granicy przymierali głodem, obywali się bez mydła, mieli odciski i wrzody na nogach od forsownych marszów itd. itp. Zaś bez podobnych ofiar narodów Rosji w walce z niemieckim faszyzmem już by nas nie było. Taka jest twarda prawda. Zaś przywódcy... Chwała również im, ale ja patrzę na tego żołnierza, który walczył, cierpiał i ginął. Transparent moim skromnym zdaniem nie na miejscu. Związany z myśleniem, że ktoś jest cacy, a ktoś inny be tylko ze względu na to, pod jakim sztandarem walczył i jakie wyzwolenie mógł wywalczyć. Ja widziałem groby żołnierzy radzieckich o polskich imionach i nazwiskach w moimk mieście. Nie zdążyli do Andersa ani do Berlinga. Polegli na ziemi przdoków, ale wąskogłowo myślący nie pozwolili leżeć w niej w spokoju ich kościom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta ziemia droższa od innych .! Oj nie tylko oni . ale wielu , wielu mniej znanych i podziwianych rodaków Patriotow itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.