Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10801 miejsce

Kto za "Niedźwiedzia" w Liście Przebojów "Trójki"?

Nie ucichły echa odejścia z Programu Trzeciego Polskiego Radia Marka Niedźwieckiego. Tymczasem słuchacze "Trójki", na forach internetowych zastanawiają się, kto mógłby zastąpić znanego dziennikarza podczas kolejnych wydań Listy Przebojów.

Marek Niedźwiecki. / Fot. AKPANajwiększe szanse na nowego prowadzącego Listę przyznaje się Piotr Baronowi. Prowadził on piątkowe wydanie, pierwsze od kiedy ujrzała światło dzienne decyzja o opuszczeniu "Trójki" przez Marka Niedźwieckiego Stacja na razie nie wypowiada się na temat zmian prowadzącego program, podkreślając jedynie, że decyzja Niedźwieckiego była bardzo zaskakująca.

Wskazywany przez internautów Piotr Baron urodził się w 1962 roku. W czasie swojej dziennikarskiej kariery pracował m.in. w Radiu Flash Katowice oraz Trójce, do której na stałe wrócił w 2002 roku. Zastąpił Marka Wałkuskiego w porannym programie. Od września 2006 roku od godz. 9 prowadzi i przygotowuje trzygodzinny program "Tu Baron". Często prowadził notowania Listy w czasie nieobecności Niedźwieckiego, ale także pojawiał się w zastępstwie w audycji Markomania. Na forach przeważają opinie, że Baron sprawdziłby się w tej roli.

Wśród możliwych nowych prowadzących wymienia się także Wojciecha Manna. Jedna z legend radia, 59-letni popularyzator i miłośnik bluesa aktualnie prowadzi piątkowe poranne pasmo "Zapraszamy do Trójki" oraz niedzielną audycję "Tanie granie". W przeszłości był gospodarzem wielu znanych i lubianych przez słuchaczy audycji m.in. popularnego "Manniaka". Jest współzałożycielem i współwłaścicielem Radia Kolor i Radia Pogoda. Jest niewątpliwą osobowością zarówno radiową jak telewizyjną.

Kolejny kandydat Piotr Stelmach to przedstawiciel młodszego pokolenia dziennikarzy muzycznych. Urodzony w 1971 roku, jak sam twierdzi zawsze marzył, żeby trafić do "Trójki". Marzenie ziściło się w 1997 roku, kiedy po raz pierwszy można było usłyszeć jego głos na antenie. Aktualnie przygotowuje oraz prowadzi prowadzi audycje "Pastelowy świat rocka", "Offensywa", "3maj z nami", "Muzyczna poczta UKF" oraz "Program alternatywny". Wydał firmowane swoim nazwiskiem dwie płyty z serii "3 maj z nami" oraz "Offensywę", prezentująca nowe alternatywne brzmienia w muzyce polskiej. Jest znawcą brytyjskiej muzyki oraz szeroko pojętego nurtu alternatywnego. Słuchacze cenią go za ogromną wiedzę, a także świetne poczucie humoru. Niewątpliwie mógłby wnieść świeżość do nieco skostniałej formuły "Listy Przebojów".

Wydaje się, że wśród tej trójki dziennikarzy należy szukać nowego prowadzącego "Listę", choć pojawiają się także takie nazwiska, jak Artur Orzech, Piotr Metz czy Marcin Łukawski. Szefowie stacji nie wykluczają również zatrudnienia kogoś z "zewnątrz", niebędącego aktualnie pracownikiem stacji. Jak skończy się szukanie następcy "Niedźwiedzia" dowiemy się zapewne we wrześniu, kiedy pojawi się nowa ramówka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+
A ja myślę, że dalsze prowadzenie tej audycji nie ma sensu. Lista Trójki i Niedźwiedź to dla mnie nierozłączna całość. Niedźwiedź za długo go prowadził. Myślę, że lepszym pomysłem jest ewentualne stworzenie nowego programu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znam dobrze Piotra Barona. Należy mu sie. Wyważony, inteligentny facet. Choć lata świetności miał w naszym radiu Flash :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.