Facebook Google+ Twitter

Kto zarabia na AIDS?

Na świecie żyje obecnie ponad 40 mln ludzi zarażonych wirusem HIV. Koszt leczenia jednego nosiciela terapią HAART wynosi grubo ponad 4000 zł miesięcznie. Kto jest głównym beneficjentem tego stanu i tak wysokich kosztów leczenia?

plakat do promocji badań nad szczepionką na HIV / Fot. plakat do promocji badań nad szczepionka na HIVJak kolosalne zyski czerpią z tego koncerny, nietrudno policzyć. I nic nie zapowiada, by w najbliższej przyszłości coś się zmieniło. W sytuacji, gdy niektóre korporacje są potężniejsze od wielu państw, o ich bardzo silnym lobbingu wśród rządzących nie wspominając, nie należy chyba zbytnio wierzyć, by rządy narodowe mogły skutecznie ograniczyć te nieliczące się zupełnie z dobrem chorych praktyki. A że na świecie miesięcznie przybywa około 6 tysięcy nowych zakażeń (w tym w samej Republice Południowej Afryki ok 1500 osób), zyski te będą jeszcze sukcesywnie rosły.

Na kluczowe (także dla tworzenia szczepionki) pytanie skąd wzięło się AIDS, nie ma jednej odpowiedzi. Istnieją przypuszczenia, że wirus był obecny we krwi ludności afrykańskiej już w latach 50. i 60. Pierwsze niepokojące objawy zauważyli amerykańscy naukowcy w latach 70. (pierwszy zdiagnozowany przypadek zgonu na AIDS miał miejsce w 1986 roku). Obecnie bardzo wielu naukowców wierzy, że powodujący AIDS wirus HIV pół wieku temu przeniósł się na ludzi (w zmutowanej postaci) w wyniku kontaktu z małpami. Zresztą warto zauważyć, że DNA np. u szympansów jest w 98 proc. zbieżne z ludzkim.

Z kolei niektórzy zachodni badacze wysnuli tezę, że sprawcą zarażenia milionów ludzi wirusem HIV jest prof. Hilary Koprowski. Bowiem przyczyną rozpowszechnienia się AIDS w Afryce, a następnie na całym świecie, była wynaleziona przez polskiego profesora doustna szczepionka przeciwko chorobie Heinego-Medina. Ten pogląd, zwłaszcza po wyemitowaniu w Telewizji Polskiej francuskiego filmu "edukacyjnego" pod tytułem "Czy świat oszalał? Skąd wzięło się AIDS" spotkał się z falą oburzenia ze strony wielu polskich lekarzy i naukowców, którzy uznali całą rzecz za absurd. Jest także sporo spiskowych teorii powstania wirusa HIV - od "wpadki" przy produkcji broni biologicznej do stwierdzeń, że HIV stworzono na polecenie FBI, aby walczyć z "plagą" homoseksualistów.

Przeciętny czas od zakażenia wirusem HIV do rozwinięcia w AIDS wynosi 10 lat. Nowoczesna, bardzo kosztowna terapia (w Europie, Australii i USA refundowana przez państwo, w innych częściach świata - wiadomo...) pozwoli na wydłużenie tego okresu do 20 lat aktywnego, zdrowego życia. W nowo opracowanej szczepionce pokłada się nadzieje, że kiedyś pozwoli znacząco ograniczyć samą możliwość zakażenia wirusem HIV. Na razie jej skuteczność wynosi tylko 31 proc. - a żeby w ogóle szczepionka weszła na rynek, zwyczajowo musi mieć 70-80 proc. skuteczność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dobre, z tą szczepionką na próchnicę:)) Pewnie nie za bardzo można porównać ją z plagą AIDS..
ale dla niektórych musi być prawdziwym utrapieniem. Dzięki za komentarz.. :)

-podobnie jak dla Pana Krzysztofa; to tez ważny temat; jak tu mówić o szczepionce, wzmacnianiu organizmu w walce z chorobami... kiedy tak często w krajach Globalnego Południa (Afryki etc) ludzie po prostu głodują, o diecie bogatej w witaminy nie wspominając...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedy w koncu szczepionka przeciw pruchnicy??? Prace nad szczepionką przeciw próchnicy trwają już od lat 70-tych ubiegłego wieku.
http://www.portaldentystyczny.pl/dziecko/warto_wiedziec/art206.html
http://www.biomedical.pl/dziecko/leczenie-prochnicy-probiotykami-207.html
http://www.zdrowie.med.pl/nowosc.phtml?start=20&slowo=aptek&nr=16
http://www.eufic.org/article/pl/6/30/artid/new-vaccine-tooth-decay/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe że firmy farmaceutyczne nie chcą pomóc chorym w Afryce ale kiedy dr Rath postanowił ich leczyć witaminami to te same firmy zażądały przerwania badań. Na oficjalnej stronie dr Ratha możemy przeczytać

" Prowadzone badania wskazują, że na przebieg i złagodzenie choroby, która w krajach afrykańskich przybrała rozmiary epidemii, wpływa polepszenie warunków życia, a przede wszystkim odpowiednia, bogata w naturalne składniki odżywcze dieta.

Pomimo wielu przedstawianych dowodów naukowych na skuteczność składników odżywczych w leczeniu AIDS w postaci badań klinicznych, z których najstarsze przeprowadzone zostały przed 20 laty, medycyna farmaceutyczna nie uznaje niedoboru mikroelementów za przyczynę chorób układu odpornościowego, a wręcz przeciwnie – stosuje w leczeniu przymusowym chemioterapię, która niszczy komórki szpiku kostnego i w wyniku, której osłabienie układu immunologicznego zostaje jeszcze bardziej pogłębione.

Medycyna Komórkowa daje odpowiedź na problem rozszerzania się zakażeń wirusem HIV – badania naukowe udowodniły, że witamina C hamuje rozmnażanie wirusów HIV prawie w 99 %. Ta popularna witamina jest najbardziej skutecznym środkiem w zwalczaniu AIDS, o wiele skuteczniejszym niż jakikolwiek drogi produkt farmaceutyczny."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.