Facebook Google+ Twitter

Kto zarzuca Gruzji prowokację

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-27 14:31

"Rzeczpospolita" ustaliła, że to nie ABW przygotowała raport z tezą, iż ostrzał prezydentów Polski i Gruzji był zaplanowany przez stronę gruzińską. Według informacji dziennika dokument o tej treści - choć podpisany przez szefa ABW Krzysztofa Bondaryka - został przygotowany w Centrum Antyterrorystycznym.

Jak przypomina "Rzeczpospolita" wczorajszy "Dziennik" pisał, że sprawozdanie przygotowała właśnie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tymczasem według informatorów "Rzeczpospolitej" materiał mógł powstać jako efekt współdziałania różnych służb w ramach Centrum Antyterrorystycznego.

Były szef ABW Bogdan Świączkowski uważa, że raport mógł powstać na podstawie rozmowy z oficerami Biura Ochrony Rządu i doniesień medialnych. Jego zdaniem to za mało na rzetelną analizę.

Eksperci podkreślają, że wątek ewentualnej prowokacji Gruzinów, której tyle uwagi poświęcił "Dziennik", był najpewniej jedynie jedną z hipotez. Analizy powstające tak szybko nigdy nie bowiem zawierają kategorycznych stwierdzeń - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.