Facebook Google+ Twitter

Kto zawiódł proroka? Al-Kaida produkuje kreskówkę dla najmłodszych

Jameńska al-Kaida, a dokładnie jej podgrupa Abu al-Laith al-Yemen, pracuje nad produkcją bajki dla dzieci o świętej wojnie - informuje Mateusz Szaniewski w internetowym wydaniu Gazety Wyborczej.

 / Fot. Wikipedia, nie spełnia wymogów prawa autorskiegoKreskówka "Al-Kaida na Półwyspie Arabskim" w dynamiczny sposób przedstawia historię Proroka i dzieje świętych wojen. W rolach zachodnich agentów zobaczyć można przywódców arabskiego świata - informuje Mateusz Szaniewski w internetowym wydaniu Gazety Wyborczej. Bohaterowie bajki są uzbrojeni, biorą udział w akcjach wojennych, napadach i egzekucjach.

Wszystkie bohaterskie potyczki zbrojne mudżahedinów, jakie znalazły się w scenariuszu kreskówki, bazują na prawdziwych wydarzeniach. Noman Benotman, analityk Quilliam Foundation, dawny przywódca grupy terrorystycznej w rozmowie z Gazetą Wyborczą stwierdza, że al-Kaida może mieć problemy z werbowaniem nowych bojowników.

Jak na razie publikacji doczekały się 4 fragmenty bajki. - W ten sposób twórcy chcą sprawdzić, jaki będzie odzew w świecie muzułmańskim - stwierdza M. Szaniewski.


Zobacz także: Islamski terroryzm - jak mu zapobiec?


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anna S.
  • Anna S.
  • 17.08.2011 12:16

Jako dodatek do tego artykułu chciałam zwrócić uwagę na możliwe ograniczenia w zasięgu ideologicznym tej bajki.

System rodzinny w Yemenie oparty jest nadal na silnej kontroli rodziców a przedewszystkim ojca, także taka bajka łątwo nie znalazłaby się na stoliku nocnym jako lektura w ramach programu "poczytaj mi mamo'. Poza tym, aktualne zamieszanie o podłożach militarnych, politycznych i ekonomicznych utrudnia logistyczna działalność która pozwoliłaby na szeroką dystrybucję tych materiałów. A tak na samym końcu, młodzież i dzieci które uczą się przy świetle świec czekając po kilkanaście godzin dziennie na to by żarówki zabłysły w domu na godzinę uwagę zapewne poświęcą ważniejszym zajęciom niż czytanie/oglądanie kreskówek przestawiających heroicznych męczenników.

pozdrawiam
Anna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.