Facebook Google+ Twitter

Kto zdobędzie Polish Bowla 2009?

Warszawskie Orły będą broniły tytułu mistrza Polski, który wywalczyły w Polish Bowlu przed rokiem. Nadchodzący, czwarty w historii, sezon polskiej ligi futbolu amerykańskiego rozpocznie się 5 kwietnia meczem Eagles z Pomorzem Seahawks.

PLFA'06 The Crew Wrocław - Warsaw Eagles / Fot. Fot. Aleksandra DziedzicPolska liga, zarządzana przez Polski Związek Futbolu Amerykańskiego jest inna od tej amerykańskiej. Różni się między innymi tym, że jest hierarchiczna. W Polsce mamy dwa szczeble rozgrywek: pierwszą ligę i podzieloną na dwie dywizje (północną i południową) drugą. Z pierwszej można spaść do drugiej a z drugiej awansować do pierwszej. Można powiedzieć, że takie podejście jest bardzo europejskie choć po etapie ligowym rozgrywki wchodzą w fazę play-off.

Na taki system zdecydowano się w zeszłym roku kiedy liczba drużyn, która chciała wziąć udział w rozgrywkach sięgnęła 17. Polski Związek Futbolu Amerykańskiego miał do wyboru albo wszystkie je dopuścić do rywalizacji w jednej lidze albo podzielić kluby na dwie ligi biorąc pod uwagę to, iż nowe drużyny posiadają mniejsze umiejętności od ligowych wyjadaczy, co w rezultacie dawałoby częste pogromy na boisku i zero walki. Drugim powodem dla takiej decyzji było przewidywane wciąż rosnące zainteresowanie futbolem. Co roku w kolejnych miastach i wsiach polskich powstają nowe drużyny. Obecnie w kraju tych oficjalnych mamy już 28, z czego w sezonie 2009 wezmą udział 22 zespoły. W pierwszym debiutanckim sezonie naszej narodowej ligi uczestniczyły cztery drużyny.

Wszystkie zespoły w Polsce są amatorskie. Zawodnicy za grę nie otrzymują wynagrodzeń. Jedynie niektórym zespołom w sprawach logistycznych i sprzętowych pomagają sponsorzy. Na stadiony większości drużyn wejdziemy za darmo. Jednak już Warsaw Eagles za wstęp być może będą pobierali opłaty. Zyski miałyby iść na działalność charytatywną. Jednak nie jest to jeszcze nic pewnego.

Nasza liga z sezonu na sezon jest coraz lepsza. Dodatkowo co sezon pojawiają się nowe udogodnienia dla pasjonatów futbolu amerykańskiego. W minionym sezonie były to szczegółowe i profesjonalne statystyki z meczów pierwszoligowych. Także finały rozgrywek, czyli Polish Bowle są coraz atrakcyjniejsze. Przed rokiem we Wrocławiu występowały cheerleaderki a powtórki najbardziej ciekawych akcji można było oglądać na wielkim telebimie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dziś już wiemy, że IV Polish Bowla zdobyli Silesia Miners. Gratulacje dla drużyny i kibiców!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki bardzo :) Znane mi to miejsce jest, więc pewnie wpadnę na jakiś meczyk :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • x x
  • 20.02.2009 14:22

Gdańsk, Grunwaldzka 244 (stadion przy schronisku młodzieżowym)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio szukałem na stronie i nie znalazłem. Może po prostu zadzwonię do kogoś i się zapytać, bo jakby gdzieś w 3mieście był mecz, to z chęcią bym się wybrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem niestety. Nie ma informacji na stronie klubu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam, a nie wiesz, gdzie mecze rozgrywa drużyna Pomorze Seahawks? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.