Facebook Google+ Twitter

Kto zdobędzie Puchar Tymbarku?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-01 13:42

Już za kilka dni poznamy zwycięzców IX Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którzy w nagrodę otrzymają Puchar Tymbarku oraz wyjadą na stadion legendarnego Realu Madryt.


Kandydatek i kandydatów do zdobycia głównych nagród Turnieju było bardzo wielu - do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 26 tysięcy dzieci. Już od kilku lat zauważamy
wzrost zainteresowania naszym Turniejem wśród dzieci - powiedział Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju z ramienia PZPN. Bardzo nas cieszy ten fakt. Jesteśmy dobrej myśli, jeśli chodzi o przyszłość polskiej piłki. Liczba dzieci zgłaszających się do Turnieju rośnie z roku na rok. W 2007 r. w rozgrywkach wzięło udział 16 tysięcy dzieci, a rok później było ich już ponad 23 tysiące. Fakt, że Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” stale ewoluuje, pozwala nam mieć nadzieję, że coraz więcej dzieci otrzymuje możliwość rozwijania swojego talentu - dodał T. Zabielski.

Zespoły dziewcząt i chłopców, które zagrają w Łodzi, zostały wyłonione w trakcie długich eliminacji - początkowo rywalizowały na etapie gminnym i powiatowym, a ich zwycięzcy zmierzyli się podczas finałów wojewódzkich. Kolejnym etapem był udział
w półfinałach, zorganizowanych w formie dwunastodniowych obozów szkoleniowych we Wronkach.

Na nowoczesnych obiektach szkoleniowych we Wronkach młodzi zawodnicy doskonalili swoje umiejętności piłkarskie. Pomagali im w tym członkowie Sztabu Szkoleniowego, w skład którego wchodzą: Radosław Mroczkowski i Andrzej Zamilski - asystenci Leo Beenhakkera oraz trzej inni znani trenerzy – Michał Globisz, Stefan Majewski i Dariusz Wójtowicz. Podczas treningów dzielili się z dziećmi i ich trenerami swoją wiedzą i doświadczeniem. Obozy szkoleniowe pozwoliły po raz kolejny stwierdzić, że sportowych talentów w Polsce nie brakuje, przekonywaliśmy się o tym podczas rozgrywek oraz codziennych zajęć treningowych - przyznał Radosław Mroczkowski. Osiągnięcie sukcesu w futbolu, dodał Leo Beenhakker, wymaga na początku pewnej dawki talentu, ale potem najważniejsze są dyscyplina i ambicja niezbędne do tego, aby rozwijać swój talent poprzez trening i mecze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.