Facebook Google+ Twitter

Kto zostanie mistrzem świata juniorów na żużlu?

Już w sobotę, na torze w chorwackim Gorican, poznamy Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Na liście startowej turnieju było czterech reprezentantów Polski, wiemy jednak, że pojedzie tylko trójka.

Od frontu: Thomas Jonasson i Rune Holta z Caelum Stali Gorzów oraz Jarosław Hampel i Przemysław Pawlicki z Unii Leszno (zdjęcie ilustracyjne) / Fot. PAP/ MuszyńskiJeszcze w ubiegłym tygodniu na liście startowej było czterech Polaków:Maciej Janowski, Michał Mitko, Grzegorz Zengota i Przemysław Pawlicki.

Właśnie to ostatnie nazwisko budzi sporo emocji. Ten utalentowany, bardzo ambitny, określany "nadzieją polskiego żużla" zawodnik leszczyńskiej Unii drugi rok z rzędu doznaje na koniec sezonu poważnej kontuzji, która wyklucza go z najważniejszych dla niego zawodów. Wszystkiemu winny pechowy wypadek podczas zawodów młodzieżowych na torze w Gorzowie. Decyzja o tym, że Pawlicki nie pojedzie zapadła zaledwie kilka dni przed zawodami.

Jednym z faworytów tego finału jest bez wątpienia inny leszczyński Byk Chorwat Jurica Pavlic. On pojedzie na własnym torze, który zna jak przysłowiową własną kieszeń. Jurica pokazał, że potrafi wygrywać tam z najlepszymi, choćby przy okazji walki w ćwierćfinale tegorocznych eliminacji do Grand Prix 2010, gdzie wygrywał m.in z Chrisem Holderem.

Do sobotniego finału awansowało kilku młodych zawodników dających sobie z powodzeniem radę w polskich ligach. Tu warto wymienić takie nazwiska jak: Tai Woffinden (Wielka Brytania), który już przymierzany jest do stałej dzikiej karty na przyszłoroczny GP; nieobliczalny nastolatek Darcy Ward (Australia), który w tym roku wygrywał już biegi z Nickim Pedersenem czy Gregiem Hancockiem; do tego Thomas H. Jonasson (Szwecja) czy Patrick Hougaard (Dania). Nie bez szans są też biało-czerwoni. Największe ma zielonogórzanin Grzegorzowi Zengocie, dla którego będzie to ostatni start w gronie juniorów.

W ubiegłym roku, jak i rok wcześniej, tytuł IMŚJ zdobył Rosjanin Emil Sajfutdinow, który w tym roku skupił się i to z powodzeniem na Grand Prix i jest bliski zdobycia medalu w seniorskim championacie.

Początek zawodów w sobotę o godz.15.

Lista startowa:
1. Michał Mitko (Polska)
2. Nicolai Klindt (Dania)
3. Jurica Pavlic (Chorwacja)
4. Ludvig Lindgren (Szwecja)
5. Patrick Hougaard (Dania)
6. Simon Gustafsson (Szwecja)
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
8. Maciej Janowski (Polska)
9. Darcey Ward (Australia)
10. Grzegorz Zengota (Polska)
11. Ricky Wells (USA)
12. Lewis Bridger (Wielka Brytania)
13. Kenni Larsen (Dania)
14. Thomas H. Jonasson (Szwecja)
15. Artiom Laguta (Rosja)
16. Wiaczesław Gieruckis (Łotwa)

17. Linus Ekloef (Szwecja)
18. Justin Sedgmen (Australia)

Sędzia: Marek Wojaczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.