Facebook Google+ Twitter

Kto zostanie mistrzem świata w piłkarzyki?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 19:02

W mieście Eaubonne (czyt. oBON) pod Paryżem odbywają się rozgrywki zaliczane do pucharu świata gry w piłkarzyki. Uczestniczą w nich ekipy z 20 krajów, a wśród nich są również polscy amatorzy tego sportu. Ponad 500 graczy walczy o puchar świata na krytym stadionie w Eaubonne. Najstarszy z nich ma 87 lat i mówi, że zaczął grać w piłkę stołową jeszcze przed wojną. Najmłodszy zawodnik ma zaledwie 14 lat. Mecze są rozgrywane przy 112 stołach typu "Bonzini

Oprócz Francuzów, przyjechali tu między innymi zawodnicy z Czech, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Polski. Zabrakło Chińczyków i Kameruńczyków, którzy nie uzyskali w porę wiz.

Francuscy uczestnicy konkursu głośno krytykują władze sportowe swojego kraju za to, że nie chcą one uznać gry w piłkarzyki za prawdziwą dyscyplinę sportową. W innych krajach jest to bowiem sport z prawdziwego zdarzenia.
Niezależnie od tych trudności, wszyscy traktują walkę o puchar świata niesłychanie poważnie. Gra wymaga nie tylko szybkości i precyzji, ale również wyjątkowej odporności nerwowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.