Facebook Google+ Twitter

Kto zostanie największym ProwokaTORem, a kto TORpedą 2011 roku?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-30 20:06

40 nominacji do MediaTorów - Studenckich Nagród Dziennikarskich ogłosili, jak co roku, studenci dziennikarstwa. O miano największego ProwokaTORa rywalizować będą m.in. Roman Graczyk i Grzegorz Hajdarowicz.

 / Fot. MediaToryPaweł Reszka i Michał Majewski zostali nominowani za książki "Daleko od Wawelu" i "Daleko od miłości", które "rzetelnie i dociekliwie przybliżają ludzki wymiar polityki". Dziennikarze otrzymali już MediaTora w 2008 roku. Zwyciężyli w kategorii ProwokaTOR tekstem "Wojna polsko - polska o tarczę antyrakietową" - za ujawnienie kontrowersyjnych fragmentów rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Tegoroczna nominacja to ich czwarta szansa na statuetkę. Tym razem powalczą o NawigaTORa z Wiktorem Legowiczem z Polskiego Radia Trójki, Robertem Mazurkiem, dziennikarzem Rzeczpospolitej i Przekroju, Romanem Pawłowskim z Gazety Wyborczej i Andrzejem Stankiewiczem, piszącym do tygodnika Newsweek.

Pierwszym fotoreporterem nominowanym w 5-letniej historii plebiscytu jest Tomasz Gudzowaty. Studenci docenili go za pokazywanie, że zawężony przedmiot zainteresowania fotografa, w tym wypadku sport,może skupić jak w soczewce portret całej społeczności.

 / Fot. MediaToryW kategorii InicjaTOR, nagradzającej za pokazywanie oryginalnego podejścia do dziennikarstwa studenci nominowali również m.in. Tomasza Sianeckiego za jego program „Ciąg dalszy nastąpił” oraz Mariusza Szczygła za książkę „Zrób sobie raj”. To już drugie nominacje dla obu reporterów.

Polityka wydawnicza wobec "Przekroju" Grzegorza Hajdarowicza i książka „Cena przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego” Romana Graczyka to zdaniem studentów odważne decyzje dające do myślenia i tym samym zasługujące na nominacje w kategorii ProwokaTOR. Oprócz właściciela Przekroju i publicysty Tygodnika Powszechnego nominowani w tej kategorii zostali Andrzej Poczobut z Gazety Wyborczej, za to, że z piórem w ręku walczy w obronie wartości demokratycznych na Białorusi oraz Roman Kurkiewicz i Sławomir Sierakowski.

Drugi raz na kartach do głosowania studenci nie zobaczą 5 nominacji w najważniejszej kategorii Plebiscytu - AuTORytet. Zamiast tego pojawi się 13 pomocniczych propozycji, w których znajdą się nazwiska pojawiające się najczęściej w zgłoszeniach uczelni partnerskich w ciągu czterech lat oraz propozycje organizatora. Przede wszystkim jednak każdy ze studentów będzie mógł wpisać na karcie nazwisko osoby, która jest dla niego dziennikarskim autorytetem w kontekście całego dziennikarskiego dorobku, a nie tylko ostatniego roku.

Pełna lista nominacji oraz informacje o plebiscycie na stronie MediaTorów.

Źródło:
Materiały prasowe MediaTorów

Najwięcej lajków na Facebooku:
Węgorzewska-Whiskerd: nie chcę przepraszać, że jestem Polką
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/piotr_hruszwicki_na_scenach_lyric_opera_213276.htmlPiotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/chcialbym_zmienic_wizerunek_truckerow_wywiad_z_kierowca_213296.htmlChciałbym zmienić wizerunek truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki
Wędrówki po Moskwie. Metro - tętniące życiem podziemia stolicy
Pomysł Palikota: Jarosław Kaczyński winny katastrofie smoleńskiej


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.