Facebook Google+ Twitter

Kto zostanie szefem PO? Rosati: "Będzie 80 do 20 dla Tuska"

Jeszcze w tym tygodniu dowiemy się, kto wygrał wybory w PO. "Jestem przekonany, że wyścig do fotela przewodniczącego Platformy wygrał Donald Tusk" - powiedział w TVN24 Dariusz Rosati, były szef MSZ.

 / Fot. Wikimedia CC 3.0Zakończył się pierwszy etap wyborów w Platformie Obywatelskiej. Już wkrótce dowiemy się, kto został szefem Platformy Obywatelskiej. Dariusz Rosati, były szef MSZ, nie ma wątpliwości, że będzie to Donald Tusk. "Jestem tylko ciekawy jak rozłożyły się proporcje. Myślę, że 80 do 20" - powiedział wczoraj w "Faktach po faktach" w TVN24.

Według szefa sejmowej komisji finansów, do wyborów musiało dojść, ponieważ nie można dłużej udawać, że w partii nie ma podziałów. "Stanął problem przywództwa. Można było poczekać z tym do okresu powakacyjnego, ale to byłby gorsze rozwiązanie, ponieważ potrzebne są pilne zmiany w polityce rządowej" - dowodził.

O fotel szefa Platformy Obywatelskiej walczyli Donald Tusk i Jarosław Gowin. Były minister sprawiedliwości podziękował premierowi za rywalizację i ocenił, że niezależnie od tego, jaki będzie wynik, wybory przypomniały członkom partii o jej "prawdziwym" programie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Tomku, to naprawdę nie takie trudne. Media i część polityków z premierem i ministrem spr. wewn. ferowała wyroki bez zapoznania się z dowodami, kierując się jedynie stereotypami. Nie można tolerować czegoś takiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst z oficjalnej strony pis.org.pl :
''Aktualności
RSS
21.08.2013 | Aktualności | Sejm
PiS: czas powrócić do idei „zero tolerancji” dla bandytów

Powrót do idei „zero tolerancji” dla bandytów w związku z nasilającym się problemem z pseudokibicami - proponują politycy PiS. Ich zdaniem do skutecznej walki z bandytami na stadionach powinno być wykorzystywane Centralne Biuro Śledcze.

Rzecznik PiS Adam Hofman stwierdził na środowej konferencji w Sejmie, że skala problemów związanych z bandytyzmem w Polsce uzasadnia powrót „w skali państwa do idei zero tolerancji dla bandytów”.

„To jest idea, która śp. Lech Kaczyński, jako mister sprawiedliwości, wcielał w życie i to jest idea, którą można wcielać w życie w obecnym systemie prawnym z pewnymi modyfikacjami” - przekonywał.

Według Adama Hofmana rząd, oprócz deklaracji, że zajmie się pseudokibicami, nic nie robi w tej sprawie. Świadczy o tym - jego zdaniem - wypowiedź ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza dotycząca ścigania pseudokibiców przez CBŚ.

„Centralne Biuro Śledcze w swoich funkcjach przeznaczone do walki z najbardziej groźną przestępczością (...) nie jest właściwym miejscem do tropienia kiboli. To nie jest to miejsce, to nie jest to narzędzie” - powiedział szef MSW na jednym z posiedzeń sejmowej komisji spraw wewnętrznych.

Zdaniem posła PiS Tomasza Kaczmarka minister „jednoznacznie wskazał”, że CBŚ nie będzie się zajmowało bandytyzmem na stadionach, co - zdaniem posła PiS - miało wpływ na późniejsze działania Biura.

„Podczas tej komisji spraw wewnętrznych tłumaczyliśmy panu ministrowi, że CBŚ jest właśnie tym narzędziem, dzięki któremu policja może uzyskiwać informacje” - zaznaczył Kaczmarek.

Jak dodał dzięki informacjom pozyskanym przez działania operacyjne CBŚ policja może skutecznie zwalczać bandytyzm na stadionach i uzyskiwać informacje - na przykład o pojawianiu się kibiców na plaży w Trójmieście. (...)

JS/PAP ''

Czyli jednak można mówić jednym głosem, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo obywateli.

Nie pojmuję tylko tej podwójnej gry - za a nawet przeciw - w mediach ''prawicowych'' broniących ''rycerzy ze Śląska :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Trzeba wyjątkowo złej woli, aby w odnoszeniu się do konkretnej bójki jako przykładu patologi i troski premiera o jak najszybsze karanie winnych doszukiwać się zamachu na Konstytucyjnie zagwarantowaną niezawisłości sądownictwa"
"nie dla tej jednej sprawy, ale chyba chodzi o zaostrzenie dla wszystkich ''takich spraw''"

To w końcu o co chodzi bo sam podajesz dwie wersje:)

Jak najbardziej jestem za zaostrzeniem kodeksu karnego, ale napewno nie metodami proponowanymi przez Tuska. Jak chce się zmienić prawo to przygotowuje się ustawę która obowiazuje wszystkich a nie robi nagonkę na jedną, dużą grupę społeczną. Przypomne ci, że również zachowanie osób demonstrujących we Wrocławiu podczas wystąpienia Baumana zostało mocno skrytykowane podczas gdy jaka była reakcja na ekscesy antify na marszu niepodległości? Tu leży problem. Jak Tusk chce ostrzejszego prawa to niech przygotuje mu ktoś zmiany do kk i niech wprowadzają je dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartku, nie dla tej jednej sprawy, ale chyba chodzi o zaostrzenie dla wszystkich ''takich spraw''.
Wyspiarze dopiero wtedy poradzili sobie z kibolami, gdy wprowadzili bezwzględne restrykcje prawne.
Mało tego, stadionowi chuligani musieli się liczyć nawet z trudnościami w otrzymaniu kredytu, czy wzięcia czegoś na raty.
Bank odmawiał, oczywiście podając ''obiektywne'' przyczyny. To teoretycznie też niezgodne z prawem, ale miało przyzwolenie społeczne.
Niech wreszcie prawicowe media przestaną włazić w tyłek chuliganom, robiąc z nich patriotów cierpiących za ojczyznę i walczących o ''wolność'' w/g PiS.
To rodzi bezkarność.
Właśnie cytowali '' kontrowersyjną'' wypowiedź Tuska, w kontekście nacisków ogólnie na temat przemocy. W rodzinie, na ulicy i .. stadionie.
Jesteś przeciwny położeniu większego nacisku na przemoc w rodzinie, bicie dzieci, czy napadom na ulicy? Przecież według ciebie to atak na prawa konstytucyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Co do surowości, to na ogół tak jest, że np. zmieniając kodeks można zmienić, klasyfikację i karę za czyn karalny."
I co, sądzisz że dla jednej sprawy zmienią kodeks karny a na dodatek osądzą ich według nowopowstałych przepisów? Bądźmy poważni, taka zapowiedź raczej nie ma nic wspólnego z demokracją. Tomku już przestań tak zaciekle bronić słów które premier powinien jak najprędzej odszczekać. Kaczyńskiemu jak zauważyłeś "się pomyliło", Tusk niestety mówił poważnie i bez pomyłek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przez odpowiednie ministerstwa wpływać nie może ? Np.na to, aby nie musiały się ''odleżeć'' zanim trafia na wokandę?
Co do surowości, to na ogół tak jest, że np. zmieniając kodeks można zmienić, klasyfikację i karę za czyn karalny. Sam nie wiem jak jeszcze, jednak to nie żadna trwoga.
Każdy czyta jak mu pasuje. Poza tym to nie ''zalecenie'' na piśmie tylko spontaniczna wypowiedź.
No, ale to przecież nie złotousty prezes, który wie, że czarne jest czarne a białe białe, jak onegdaj w przemówieniu porywającym coś się pomyliło.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku odpowiedz sobie na pytanie jakie to możliwości ma premier aby WPŁYWAĆ NA SUROWOŚĆ wyroków sądowych w tej konkretnej sprawie bójki na plaży? I co za różnica że zaznaczył że to właśnie o tą sprawę chodzi? Skoro może wpływać w jednej sprawie to czemu nie mógłby wpłynąć w innej? A jeśli chodzi o ulubione portale, to żadnych nie mam. Po prostu zagądam do różnych źródeł i wychwycam to co mnie zaciekawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

BArtku, nikt nie próbuje naruszać jakiejkowliek niezawisłośći.
Z twojego ulubionego portalu, bo domyslam sie, że dlatego szermujesz konstydtucja po tam o tym sie rozpisuja :
''"Będziemy starali się wpłynąć zarówno na policję jak i prokuraturę i, W RAMACH NASZYCH MOŻLIWOŚCI ( wielkie litery moje), na sądy, aby przede wszystkim surowo i możliwie natychmiast karać tych, którzy używają przemocy" - powiedział dziś Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, ODNOSZĄC SIĘ do niedzielnej bójki na plaży w Gdyni.''

Trzeba wyjątkowo złej woli, aby w odnoszeniu się do konkretnej bójki, jako przykładu patologi i troski premiera o jak najszybsze karanie winnych doszukiwać się zamachu na Konstytucyjnie zagwarantowaną niezawisłości sądownictwa :).
Tak pokrętne interpretacje są tożsame z jednym miejscem. Czemu się jednak dziwić jak tam Żyd poucza kościelnych hierarchów jak mają się wdrażać w politykę :)
Tak na spokojnie przemyśl to :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, a wiesz co jest zapisane w konstytucji na temat kompetencji sądów i ich niezawisłości? Kto jak kto ale premier jest ostatnią osobą która powinna mówić, że będzie wpływać na sądy aby kogokolwiek surowo karać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani to pisze z niewiedzy czy specjalnie jest pani ślepa na takie rzeczy? Nie było zatrzymań? Czyli 6 rano się już nie liczy? A wywożenie dokumentów też było. Wystarczy poszukać. Chyba że dalej woli być pani ślepa na poczynania Tuska i żyć nienawiścią do rządu sprzed 5 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.