Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4203 miejsce

Które miasto będzie żeglarską stolicą Polski 2012?

Gdynia od kilku lat tytułuje siebie żeglarską stolicą Polski, a tu nagle wyskoczyło do przodu Giżycko. Gdynia, według znawców, ma najpopularniejszą marinę na polskim Wybrzeżu. Serwuje miłośnikom sportów wodnych popularne wielkie imprezy żeglarskie, zloty żaglowców i regaty łódek sportowych – zarówno o randze ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

 / Fot. Wiadomości24Popularna Kraina Tysiąca Jezior – lub bardziej poprawnie Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to perełka naszej zielonej przyrody, raj dla kajakarzy oraz małych i wielkich jachtów, a także turystów zainteresowanych latem atrakcjami wodnymi. Do Giżycka i Mikołajek jadą turyści z kraju i zagranicy. Jadą ze Śląska i Warszawy, z Łodzi i Poznania, Lublina, Rzeszowa, Kielc, Wrocławia. Chętnie jadą też tam Niemcy, Duńczycy, Holendrzy. Bo klimat wód wielkich jezior i pięknej przyrody przyciągają jak magnez. Turyści polscy i zagraniczni ciągną również całymi tabunami do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Kołobrzegu, Szczecina i Świnoujścia. Jadą najczęściej po zdrowie nad polskie morze i za atrakcjami wodnymi.

Trzeba przyznać - mało jest w naszym kraju, podobnie urokliwych miejsc, jak mazurska Kraina Tysiąca Jezior i znane w Europie i świecie, polskie miasta portowe, szczególnie zwarte w ramach Trójmiasta. Ale, mimo wszystko, urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem wodnym – stolica wodniaków – Giżycko. Nic dziwnego, że w plebiscycie krajowym o tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski 2012 – Giżycko aktualnie prowadzi, wśród takich sławnych miast portowych, jak: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Mikołajki, Puck, Szczecin, Świnoujście. Prowadzi wyraźnie, mając dziś 46,51% poparcia, wobec Gdyni będącej na drugim miejscu - 34,63% poparcia i Pucka na trzecim miejscu, z 6,88% punktów wspierających.

To zadziwiające, że Gdynia od kilku lat tytułuje siebie żeglarską stolicą Polski, a tu nagle wyskoczyło do przodu Giżycko. Gdynia bez wątpienia, według znawców, ma najpopularniejszą marinę na polskim Wybrzeżu. Serwuje miłośnikom sportów wodnych popularne duże imprezy żeglarskie, zloty żaglowców i regaty łódek sportowych – zarówno o randze ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Głośna była na początku 2011 roku, rywalizacja miast portowych, o prawo do organizacji mistrzostw świata klas olimpijskich ISAF. Niestety - Gdynia przegrała z silniejszym nieco portem Santander w Hiszpanii. Czy tym razem znów przegra? Wprawdzie nie o taką stawkę idzie, jak rok temu, i z mniejszym oraz w innej kategorii, miastem Giżyckiem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 02.01.2012 20:16

Na bank - SZCZECIN -

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja chyba zagłosuję na Łódź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.