Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8410 miejsce

Które polskie produkty najlepiej sprzedają się w internecie?

Sutanny, kwiaty i repliki broni - to produkty najlepiej prosperujących polskich firm internetowych. E-przedsiębiorcy sprzedają swoje towary głównie do USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wystarczy trafiony pomysł?

Granaty, miny i wiele rodzajów pistoletów - to oferta jednego z polskich sklepów on-line z branży militarnej. Stron z podobnymi ofertami działa dużo, jednak ta witryna zdecydowanie się wyróżnia. Czym? Dochodami. Sprzedaż towaru za ponad 1,5 mln dolarów rocznie, pozwala jej na zajęcie wysokiego miejsca na liście polskich internetowych eksporterów.

Nazwa sklepu nie jest znana, gdyż dane pochodzą z poufnego raportu firmy PayPal, która dysponuje największym systemem płatności on-line na szczeblu międzynarodowym. Jej eksperci analizowali przepływy finansowe z ostatnich 2 lat. Badaniem objęte były transakcje internetowe między podmiotami polskimi i zagranicznymi. Nie były brane pod uwagę zwykłe przelewy, mimo to dane, ze względu na rolę PayPala, uznano za reprezentatywne.

Z analizy wynika, że Polska notuje spory deficyt w zagranicznym handlu internetowym. W ubiegłym roku polscy przedsiębiorcy sprowadzili z USA towary o niemal dwukrotnie większej wartości (41,1 mln dolarów) niż sprzedali w tym samym czasie (22,1 mln). Dwa lata temu było jeszcze gorzej. Dysproporcje dotyczą wszystkich głównych rynków zbytu.

Badanie dowodzi, że głównym źródłem towarów i usług internetowych dla Polaków jest USA. W 2010 roku co czwarty dolar płacony metodą PayPal w Polsce trafiał do sprzedawców Stanów Zjednoczonych. W przypadku Wielkiej Brytanii było to 19 procent, a w Niemczech - 14.

Okazuje się, że sprzedaż on-line dla polskich firm może być drogą do sukcesu, wartego nawet 1,6 milionów dolarów. Z zestawienia PayPal wynika, że właśnie tyle wynoszą obroty 30 najlepiej prosperujących polskich sprzedawców. Na liście znajdują się popularne marki, np. Merlin.pl, jednak większość stanowią te, brzmiące zupełnie nieznajomo. Wniosek? Spory biznes zapewnia znalezienie odpowiednio głębokiej niszy.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.