Facebook Google+ Twitter

Którędy do morza?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-20 08:33

Zgubiłem drogę. Zacząłem się wściekać. Po chwili uspokoiłem się, jak zobaczyłem idących w moją stronę dwóch włoskich policjantów.

Lido di Spina to mała miejscowość wypoczynkowa we Włoszech. Leży nad Morzem Adriatyckim, niedaleko Wenecji. Przyjechaliśmy tu w ramach wycieczki „Klejnoty Śródziemnomorskie”. Było Nas około 50 osób. W tej miejscowości mieliśmy pierwszy nocleg. Nasz błękitno-metalicznej barwy autokar zatrzymał się przy małym rondzie. Na lewo – Adriatyk, na prawo – hotele, restauracje, sklepiki, domy mieszkalne. Lido di Spina-miejsce blisko plaży / Fot. Witold W.Mazur Zapamiętałem jedynie budynek widoczny na zdjęciu.

Do autokaru podeszły dwie urocze dziewczyny - rezydentki, których zadaniem było przywitanie Nas i służenie Nam pomocą w hotelu. Pożyczyłem lusterko od mojej współtowarzyszki podróży i poprawiłem fryzurę (mogę się czesać i na lewo i na prawo, jeśli chodzi o przedziałek). Wyprostowałem pogniecioną koszulę na sobie. W końcu nie to było najważniejsze. Pustki w głowie nikt nie powinien wybaczyć a przede wszystkim miłe włoskie rezydentki, które dzieliło od naszego autokaru już niewiele.

Wypowiedziałem na głos „ zaraz tu będą”. Mojej paniki nikt nie wziął na poważnie. Sięgnąłem po torbę plastikową i zacząłem czegoś szukać: krem do opalania był, okulary ciemne były, słownik wyrazów brzydkich był. Nie tego szukałem. Akurat jak człowiek potrzebuje czegoś w danej chwili, to tego nie ma. Znalazłem jednak to coś. To leżało na samym dnie. Wmieszało mi się w komplet bielizny osobistej: mini rozmówki włoskie z karteczką w środku z napisem „Avete un menu a prezzo fisco”. Sprawdziłem, co to znaczy. „Czy można prosić o menu”. Coś nie jest tak. Owszem głód mi doskwierał, ale nie mogłem tymi słowami zwrócić się do Włoszek. Mogłem też coś wspomnieć o Roberto Baggio. No nie wiem. To są młode dziewczyny, na pewno interesują się piłką nożną tak jak wszyscy Włosi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.