Facebook Google+ Twitter

"Którędy do morza", czyli pomysł na promocję Szczecina

Którędy do morza? To najczęściej zadawane pytanie przez turystów, którzy przyjeżdżają do Szczecina. To hasło oraz pomnik trzech orłów to symbole, które powinny promować miasto.

Orginalny pomnik Trzech orłów / Fot. Wincenty SadowskiKtórędy do morza? To najczęściej zadawane pytanie przez turystów, którzy przyjeżdżają do Szczecina. To zainspirowało naszego regionalnego autora Romana Ossowskiego do napisania historii o Szczecinie. Pomysłem tym zainteresował się także Teatr Polski, wystawiając dramat w dwóch aktach "Którędy do morza" w reżyserii Adama Opatowicza. Sztuka pozwala na nowo odkryć Szczecin. Jest tam szczypta humoru, spora dawka groteski oraz piosenki o mieście z lat 50. i 60.

O haśle "Którędy do morza" wspomniałem także dlatego, ponieważ sztuka pod tym tytułem miała świetny afisz, przedstawiający trzy dłonie ułożone niczym szczeciński pomnik trzech orłów.

Oba elementy - fraza i pomnik nadawałby się do krajowej i europejskiej reklamy i promocji Szczecina. Po klęsce ostatniej kampanii "Wyskocz z cynków i zaszalej", pojawia się pytanie, dlaczego reklamując miasto nie wykorzystujemy takich właśnie rzeczy.

Miejscy stratedzy od promocji Szczecina i walki o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016 mogą mieć w rękach złoty róg. Czy potrafią go wykorzystać?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To byłby dobry pomysł, na pewno lepszy niż "Wyskocz z cynków i zaszalej".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z rogami różnie bywa. Jeśli dobrze się skojarzy szczecińskim strategom, to będą mieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wincenty, masz świetne skojarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się że jak my nie dołożymy się do tego, to włodarzom będzie trudno. Są tak mocno zaabsorbowani sobą że zapominają po co siedzą na stolcach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.