Facebook Google+ Twitter

Który zespół gra najlepsze koncerty? Sprawdź

Serwis NME ogłosił wyniki ankiety swoich użytkowników na "najlepszy występ na żywo w historii". W zestawieniu zwyciężyło brytyjskie trio Muse, które pokonało takich gigantów, jak Queen, Led Zeppelin, Jimi Hendrix czy The Rolling Stones.

Koncert Muse w Toronto. / Fot. Ian Muttoo, CC 2.0Brytyjski zespół stał się powszechnie znany dzięki energetycznym występom na żywo, zapełnianiu na swoich koncertach całych stadionów i utworom, które określa się w języku angielskim jako "anthems", czyli najbardziej znane i najlepsze piosenki, śpiewane przez wszystkich fanów w trakcie występów, np. "Knights of Cydonia" czy "Uprising". Oraz dzięki ekscentrycznemu zachowaniu lidera Matta Bellamy'ego, który w licznych wywiadach porusza kwestie m.in. teorii spiskowych i kosmitów.Na kolejnych miejscach listy znalazły się amerykańskie zespoły The Strokes i The Killers, dalej Queen i Bruce Springsteen.W głosowaniu wzięło udział ponad pół miliona użytkowników serwisu NME.Oto pełna lista wyników:

1. Muse

2. The Strokes

3. The Killers

4. Queen

5. Bruce Springsteen

6. Nirvana

7. Arctic Monkeys

8. The White Stripes

9. Led Zeppelin

10. Rage Against The Machine

11. Radiohead

12. Jimi Hendrix

13. AC/DC

14. David Bowie

15. The Cure

16. Foo Fighters

17. Pink Floyd

18. Blur

19. The Clash

20. The Rolling StonesPremiera najnowszej płyty Muse, "The 2nd Law", już 1 października. 23 listopada grupa wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.