Facebook Google+ Twitter

Ktoś podszywa się w internecie pod Andrzeja Wajdę

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2010-07-06 10:04

"Mam zapewnienie, że jeszcze w tym roku uda nam się usunąć z Wawelu grób Kaczyńskiego". "Już niedługo wywalimy tego trupa z Wawelu" - takie wpisy pojawiły się w poniedziałek pod profilem Andrzeja Wajdy w internetowym serwisie społecznościowym Twitter. Wajda nic o tym nie wie, a profil jest fałszywy.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Wajda_2004.jpg- Dzwonią do mnie znajomi i mówią, że na Twitterze Andrzeja pojawiają się jakieś bzdury - mówi oburzona Krystyna Zachwatowicz, żona reżysera. - Nawet nie chcę o tym mówić mężowi i go niepotrzebnie denerwować. Profil jest fałszywy, a mąż nigdy by takich bzdur nie wypisywał - dodaje.

Tego typu kradzież tożsamości w internecie i serwisach społecznościowych to istna plaga. - W zasadzie każdy w kilka minut może założyć w popularnym serwisie konto na nazwisko osoby publicznej i się nim posługiwać - mówi Paweł Nowacki, założyciel serwisu społecznościowego Wiadomości24.pl. - Jedynie z treści możemy wnioskować, czy profil jest prawdziwy. Administrator serwisu nie musi sprawdzać, czy podane w profilu dane są prawdziwe. Musi za to interweniować, gdy dostanie wiarygodną informację, że dane są nieprawdziwe i użyte wbrew woli - dodaje Nowacki.

Potwierdza to prawnik, specjalistka od spraw własności intelektualnej prof. Ewa Nowińska z UJ.

Więcej czytaj na polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Antonio
  • Antonio
  • 21.07.2012 13:25

Ktoś się pod niego podszywa? Pewnie... sam zainteresowany...

Komentarz został ukrytyrozwiń

sam sobie winny po swoich wypowiedziach niech się nie spodziewa że jako uznany reżyser filmowy będzie zawsze w cenie na politycznych salonach to jedna strona ta druga jest taka że ktoś wykorzystuje nazwisko i pozycję aby Pana Wajdę wkręcić w kłopoty nie zdziwiłbym się jak by to okazał się jakiś pryszczaty nastolatek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wiesz co przeczytałeś? Zrozumiałeś ten tekst?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po tym co wyprawia Wajda można uznać ,że jest to człowiek o starganych nerwach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.