Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32977 miejsce

Ktoś przyczynił się do utonięcia 18-letniej Karoliny?

Policja w Kozienicach na nowo przesłucha osoby, które w niedzielę, 26 maja były świadkami utonięcia 18-letniej radomianki Karoliny Płatos.

Młoda kobieta miała utonąć dziesięć dni temu, w Wiśle, koło Ryczywołu. Do dziś nie znaleziono jednak jej ciała, a w sprawie pojawiają się nowe wątki. – Kilka dni temu rodzina nastolatki złożyła w prokuraturze w Kozienicach informację o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi Magdalena Siczek-Zalewska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. – Policjanci jeszcze raz przesłuchają osoby, które tego dnia towarzyszyły Karolinie. Pierwsze przesłuchanie było tylko zebraniem informacji na temat zdarzenia. Teraz koledzy i koleżanka dziewczyny będą przesłuchani jeszcze raz, tym razem już pod groźbą kary za składanie fałszywych zeznań.

Nadal trwają poszukiwania ciała Karoliny. Jak dowiedzieliśmy się od Magdaleny Siczek – Zalewskiej, kozienicka policja używa do tego celu specjalnej echosondy. – Jeśli echosonda coś wykaże, wtedy w to miejsce zejdą nurkowie – wyjaśnia. Na razie z poszukiwań ciała zrezygnowali strażacy. – Nurkowie schodzili pod wodę dwa razy – opowiada bryg. Sławomir Podsiadły, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Radomiu. – Niestety nie udało im się odnaleźć dziewczyny. Jeśli pojawi się nowy ślad, zejdą pod wodę jeszcze raz.

Rodzina dziewczyny szuka teraz ciała na własną rękę. – Wynajmujmy łódkę i pływamy po Wiśle w okolicach miejsca, w którym ostatni raz widziano Karolinę i w miejscu, w którym według wskazań jasnowidza jest jej ciało – opowiada Michał Płatos, brat dziewczyny. – Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt. Może ich informacje pomogą nam w odnalezieniu Karoliny. Liczymy też na pomoc osób, które mogą nam pomóc w poszukiwaniach: właścicieli łódek, nurków oraz osób, które często przebywają nad Wisłą: wędkarzy i spacerowiczów.

Karolina Płatos ma 164 cm wzrostu, jest szczupła, ma długie, ciemnobrązowe włosy i brązowe oczy. W chwili zaginięcia miała na sobie dwuczęściowy, żółty kostium kąpielowy. Osoby, które mogą pomóc rodzinie Płatosów w odnalezieniu ciała Karoliny lub ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt pod numerem telefonu 508 194 349.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Maciek W
  • Maciek W
  • 07.09.2010 23:43

Nie jest wykluczone że została uprowadzona i sprzedana do jakiegoś domu publicznego, za granicę?>

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arletta Pyrka
  • Arletta Pyrka
  • 07.09.2010 23:42

Moim zadaniem po tak długim czasie, ciało Karoliny lub jej szczątki powinny wypłynąć i ktoś to by zauważył w końcu. Ta sprawa wszystkim do tej pory wydaje się podejrzana, a mi nadal ciężko jest uwierzyć w to co się stało z Karoliną. Gdyby jej ciało wypłynęło, byłby to koniec cierpień i ogromnych męczarni dla jej rodziny, ponieważ pochowaliby ją godnie i zaczęli żyć na nowo, a tak żyją w ciągłej niepewności, oszaleć można. Ja się z Karolinką przyjaźniłam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.