Facebook Google+ Twitter

"Ktoś we mnie" - od dziś w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-06 07:31

Mistrzyni fabuły, Sarah Waters, przygotowała dla nas kolejną niespodziankę. Jedno jest pewne: nie będziemy rozczarowani.

 / Fot. wydawnictwo PrószyńskiLata powojenne, Anglia. Czterdziestoletni doktor Faraday trafia do podupadłej posiadłości, będącej od paru stuleci własnością Ayresów, zubożałej rodziny ziemiańskiej. Dwór, dawniej piękny i okazały, popada w ruinę. Park i ogrody zarosły chwastami, a wskazówki zegara na stajni znieruchomiały na godzinie za dwadzieścia dziewiąta. Zdziwaczała pani Ayres, jej niezależna córka i ambitny, zagubiony syn, który nigdy nie doszedł do siebie po katastrofie samolotowej, bezskutecznie próbują iść z duchem czasu.

Mijają dni i dom staje się tłem mrocznych, niepokojących zdarzeń.
Faraday nie wie, że los rodziny, której usiłuje przyjść z pomocą, nieodłącznie splecie się z jego własnym. Czy zdoła zapobiec tragedii?

Napisali o książce

"Ktoś we mnie” to opowieść nawiedzona przez duchy Henry’ego Jamesa i Edgara Allana Poego - „The Washington Post”

Sarah Waters ma niezwykły talent do opowiadania. Potrafi sprawić, by czytelnik całkowicie zapomniał o rzeczywistości, zanurzył się w fikcyjny świat, a doświadczenia bohaterów traktował jak własne - „Los Angeles Times”

Historia z dreszczykiem, a przy tym wnikliwa analiza społeczeństwa klasowego. Wciągająca i [i]mądra powieść
- „Booklist”

Waters postanowiła postraszyć swoich czytelników. I osiągnęła sukces. Po przeczytaniu powieści nie zaśniecie przy zgaszonym świetle…[/i] - „The Times”

Książka nominowana do Nagrody Bookera 2009
 / Fot. wydawnictwo Prószyński
***
Sarah Waters (ur. 1966) – powieściopisarka, znawczyni prozy wiktoriańskiej. Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazały się wszystkie jej książki: „Muskając aksamit”, „Niebanalna więź”, „Złodziejka” (w 2002 roku Nagroda Stowarzyszenia Autorów Powieści Kryminalnych w dziedzinie kryminalnej powieści historycznej), „Pod osłoną nocy”. Powieść „Ktoś we mnie” znalazła się na liście nominowanych do Bookera 2009.

Strona internetowa autorki: sarahwaters.com

Wydawca: proszynski.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.