Facebook Google+ Twitter

Ktotaki.pl Nowy serwis społecznościowy

Chciałbyś pograć w kosza, a nie masz z kim? Brakuje Ci pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Nikt nie chce iść z Tobą do kina? Zorganizuj coś samemu i niech inni zgłoszą się do Ciebie! Znajdź interesujące Cię wydarzenia, dołączaj do nich...

KtoTaki.pl - najbliższe wydarzenia / Fot. http://ktotaki.plKilka dni temu światło dzienne ujrzał nowy serwis społecznościowy KtoTaki.pl, mający za zadanie integrować ludzi o podobnych zainteresowaniach i mobilizować ich do 'czynnego uprawiania własnego hobby w większym gronie. Serwisów przybywa wprawdzie coraz więcej. Ale co z tego? Wszystko, co ciekawe i warte stworzenia tworzyć się powinno.

Na blogu firmy Justbemore - twórcy opisywanego serwisu, wyczytać można między innymi, iż jednym z ważniejszych celów, przyświecających rozwojowi serwisu, ma być wzbogacanie bazy w wydarzenia kulturalne, biznesowe oraz sportowe. Co jednocześnie oznacza, że do wyboru mamy mieć nie tylko wydarzenia dodane bezpośrednio przez użytkowników, ale również te, które zostaną udostępnione przez samych organizatorów imprez. Możemy się więc spodziewać takich wydarzeń jak chociażby: repertuary teatrów, oper, czy filharmonii, harmonogramy konferencji, wystaw, itp.

Alicja Raducha - IT Sales Account Manager w firmie Justbemore mówi dość jednoznacznie: – Chcielibyśmy ułatwić dostęp do osób posiadających to samo hobby, przedstawić alternatywę dla kanapy i pilota, udzielać informacji o tym, co można zrobić np. w Nowym Sączu, gdy niespodziewanie przedłużył nam się pobyt w obcym mieście, samochód odmawia posłuszeństwa i czeka nas przymusowe przedłużenie wizyty. KtoTaki.pl to również pole do popisu dla tych wszystkich, którzy nie mają funduszy na auto-promocję. My dajemy im możliwość poinformowania wszystkich o swoim wydarzeniu, co wiąże się jednoznacznie z dotarciem do większej liczby odbiorców.

Czy serwis zostanie przyjęty? Czy będzie się rozwijał, dodawał nowe funkcjonalności, a użytkowników będzie przybywało? To się zapewne okaże w ciągu najbliższych tygodni, a pewnie i miesięcy. Ciężko po tak krótkim czasie od jego powstania prognozować jego świetlaną przyszłość, czy też rychły upadek - nie ma raczej sensu. Z konkretną oceną serwisu warto by więc było jeszcze trochę poczekać. Póki co, przez ostatnie trzy dni w samym serwisie zarejestrowało się trochę ponad 40 użytkowników, którzy stworzyli około 100 wydarzeń. To bardzo niewiele biorąc pod uwagę fakt, iż strona notowała dziennie około 250 odwiedzin unikalnych użytkowników, którzy generowali ponad 1.000 wyświetleń strony (page view). Nie można się co prawda spodziewać zbyt wiele po trzech dniach od uruchomienia serwisu i niemalże zerowym nakładzie na marketing i reklamę, jednakże i tak jest to dość mało.

Na rynku serwisów społecznościowych od jakiegoś czasu panuje duża konkurencja... nawet wśród dość nielicznych serwisów, które oferują umawianie się na konkretne wydarzenia w świecie rzeczywistym. Nie można przecież zapomnieć o takich serwisach jak: MojaGeneracja, która daje możliwość definiowania wydarzeń i ich komentowania, czy wrocek.pl, który cieszy się dość dużą popularnością wśród ludzi zainteresowanych wspólnym spędzaniem czasu. O podobnych funkcjonalnościach myślały też przecież inne serwisy, z dość mocno ugruntowaną już pozycją na rynku, takie jak chociażby: nasza-klasa, grono.net, czy Profeo. KtoTaki.pl nie będzie więc miał łatwo na rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Witam Was serdecznie,

nie zamierzam się tłumaczyć, gdyż wszystkie Wasze podejrzenia są słuszne. Jestem osobą, która napisała powyższego newsa, a jednocześnie tą samą osobą, która prowadzi bloga firmowego... no i jednocześnie tą samą osobą, która jest współautorem serwisu. Nie miałem zamiaru reklamować firmy... jedyne co miałem w zamiarze to napisać o nowym serwisie społecznościowym dostępnym w polskiej sieci, który być może któregoś z użytkowników link mógłby zainteresować.

W swoim 'artykule' starałem się być krytyczny i napisać zarówno o samym serwisie (czym jest, do czego służy), jak i o jego 'wadach' (stosunkowo mały procent zarejestrowanych użytkowników do pageviews'ów i unikalnych użytkowników mówi sam za siebie).

Niestety bardzo mało jest w Polsce miejsc, które pozwalają na opisanie nowych na polskim rynku serwisów, które mogłyby kogoś zainteresować. Sądziłem, iż stworzenie tego artykułu i opublikowanie go (nawet jeśli jestem współautorem serwisu) nie jest niczym złym.

Powyższe wypowiedzi pracowników firmy, czy nawiązanie do bloga są w 100% prawdziwe. Jedyne, co może budzić wątpliwości, to to, iż autorem artykułu jestem ja - współtwórca serwisu. Jeśli kogoś tym wszystkim uraziłem, czy zniesmaczyłem - przepraszam. Nie miałem takiego zamiaru. Artykuł miał być informacją o nowym serwisie społecznościowym, który pojawił się na polskim rynku, a mógłby zainteresować użytkowników... nie zaś reklamą firmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No faktycznie Karolu powinieneś złożyć tu jakieś wyjaśnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uzasadnienie napisałem chwilę temu, o minusie jednak zapomniałem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki piękny tekst reklamujący firmę...
oo nawet ten sam autor pisze który prowadzi bloga firmy która stworzyła ten serwis -coś dużo tu zbiegów okoliczności

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.