Facebook Google+ Twitter

@ktywista - program edukacji medialnej z udziałem Wiadomości24.pl

W marcu rusza nowy program edukacji medialnej @ktywista, w którym uczniowie będą mieli okazję wytropić i opisać to, co uznają za ważne w swoim środowisku lokalnym. Program realizowany jest ze środków Parlamentu Europejskiego we współpracy z portalem Gazeta.pl oraz serwisem dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl.

Uczennice gimnazjum w Jastarni - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Adam Warżawa/Dziennik BałtyckiNa stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej gimnazja z całej Polski mogą pobrać dokumenty, by zgłosić swój udziału w tym programie!

Celem programu jest kształtowanie postaw obywatelskich u uczniów gimnazjów poprzez zaangażowanie ich w działalność medialną w środowisku lokalnym. Chcemy dostarczyć młodym ludziom narzędzi, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, do samodzielnego i odpowiedzialnego korzystania z mediów (ze szczególnym uwzględnieniem mediów cyfrowych).

Zależy nam na zachęceniu młodzieży do aktywnego korzystania z nowych mediów jako narzędzi zaangażowania społecznego i realizacji celów społecznie użytecznych, a także tworzenia koalicji szkół i lokalnych mediów w celu zwiększenia udziału uczniów w życiu publicznym. Uczestnicy programu będą też mieli okazję zdobycia i wykorzystania w praktyce wiedzy na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Szczegóły znajdziecie na stronie CEO.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl włączył się w akcję:
- będziemy publikować treści od młodych dziennikarzy obywatelskich w specjalnie do tego stworzonym dziale @ktywista,
- redaktorzy z Wiadomości24.pl wystąpią w roli ekspertów na szkoleniach, współtworzą również ich program,
- materiały poradnikowe zamieszczone w serwisie posłużą za pomoce naukowe na szkoleniach,
- dziennikarze obywatelscy w poszczególnych regionach, gdzie ostatecznie odbędą się pikniki obywatelskie, podzielić się swoim doświadczeniami w zbieraniu, docieraniu do informacji.

Szkoły, które chcą brać udział w programie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego Centrum Edukacji Obywatelskiej
i wysłanie go aksem, do 28 lutego, na numer (22) 875 85 40 wew. 102 lub pocztą na adres: Noakowskiego 10/1; 00-666 Warszawa z dopiskiem „Aktywista”.

Pytania prosimy kierować do koordynatora Anny Stokowskiej z CEO, e-mail: anna.stokowska@ceo.org.pl. Kontakt telefoniczny: (22) 825 05 50 wew. 103.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

ociec
  • ociec
  • 13.09.2012 19:50

tak trzymać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Choć to stary tekst, ale edukacja jest tematem, który się nie deaktualizuje. Panie Pawle! Może by tak dla młodych zorganizować konkurs. Dać jakiś temat do opisania i za najlepszy artykuł Redakcja niech przyzna nagrodę. Mogą być nagradzane trzy pierwsze miejsca. Nagrody mogą być symboliczne o niewielkich wartościach. To tak pod rozwagę.
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A na stronie COB inforumują : "Jeśli chcielibyście wziąć udział w programie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego » zamieszczonego na stronie do 28 lutego 2009 r."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja interesująca i potrzebna, zastanawiam się jednak czy nie powinni w niej uczestniczyć uczniowie ostatnich klas podstawówek ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świeżo po warsztatach, warto było. Forma 'kursu' przystępna dla każdego i w ogóle było super. Pozdrawiam całą resztę Aktywnych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwoliłem sobie dodać informację do Gablotki Szkolnej - http://www.szkola.firmowa.eu/news.php?readmore=1341

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.02.2009 15:52

ciekawa akcja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy Wielkopolsce też będą odbywać się pikniki obywatelskie??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.