Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6319 miejsce

Ku chwale polskim Tatarom. Odsłonięcie pomnika Tatara RP w Gdańsku

Pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego, 25 listopada 2010 roku w Parku Oruńskim w Gdańsku, odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Tatara Rzeczypospolitej Polskiej.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Pomnik Tatara RP w Gdańsku.Fot. Stefania Najsarek.
Pomnik Tatara RP w Gdańsku.
Fot. Stefania Najsarek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Dzirdzis
  • Dzirdzis
  • 28.02.2011 19:25

Bracia Tatarzy i Przyjaciele

Dzisiaj o godz 16.00 odnaleziono część Buńczuka, z tym że tylko ogon. W najciekawszym momencie i okolicy bowiem 50 cm od Pomnika sterczał jakby nic sie nie stało sam jestem zdziwiony że do tej pory nie zabrano
To zasługa pewnego spacerowicza z pieskiem sam nie wiem czy to prawda czy tez nie ale Pan który zadzwonił do mnie z informacja powiedział że to jego piesek odnalazł część Buńczuka
Piesku jesteśmy wdzięczni za twój węch policyjny pozdrawiamy ciebie i Twojego właściciela jeszcze raz Panu dziękuję Dzirdzis Szahuniewicz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dzirdzis
  • Dzirdzis
  • 24.02.2011 20:09

Drodzy Przyjaciele

W imieniu Narodowego Centrum Kultury Tatarów RP w Gdańsku pragnę podziękować za dobre słowa i zainteresowanie w tak przykrym momencie jakim była kradzież Buńczuka. Pragnę również podziękować za wsparcie finansowe, bo każda złotówka przybliżała realizacje odnowienia Buńczuka. Cieszę się że Ułan nie będzie długo stał obdarty z godności a i zmyty będzie policzek jaki zadał złodziej nie tylko Rzeczypospolitej ale i Oruni.
Pragnę poinformować wszystkich że już kopia Buńczuka jest gotowa i oczekuje na montaż, ale nie wyrażę zgody dopóty nie będzie zamontowany przez Miasto Gdańsk "Monitoring".
Z moich informacji Miasto Gdańsk stanął na wysokości zadania i ogłosił przetarg na zakup i montaż kamer
Jeszcze raz bardzo dziękuje pozdrawiam serdecznie Jerzy Dzirdzis Szahuniewicz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dzirdzis
  • Dzirdzis
  • 26.12.2010 11:30

Bracia Tatarzy i Wy Polscy przyjaciele !!!
Pomóżcie odrestaurować Buńczuk.
Narodowe Centrum Kultury Tatarów RP jest organizacją non profit i nie poradzi sobie z takim wydatkiem, a przecież Ułan nie może stać ogołocony
Każdy grosz będzie przeznaczony na odbudowę tego wspaniałego pomnika, daru RP.
Tatarzy zawsze byli wierni Ojczyźnie co udowodnili w wielu bitwach na wszystkich frontach i do dnia dzisiejszego pozostali wierni pozdrawiam Dzirdzis

Komentarz został ukrytyrozwiń
ROJ
  • ROJ
  • 06.12.2010 12:33

Jestem Tatarem mieszkającym w Gdańsku i byłem jednym z pierwszych, którzy widzieli pomnik już okaleczony. Jak większość obecnie żyjących w Polsce Tatarów nie wyróżniam się z tłumu, zatem odwiedzałem pomnik trochę incognito. I muszę przyznać byłem mile zaskoczony reakcją ludzi, którzy odwiedzali pomnik. Ich pogląd, że pomnik jest łady i szkoda, iż jest już zniszczony podbudowały (mimo wszystko)moją wiarę w społeczeństwo Polskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gaisarov, Russia
  • Gaisarov, Russia
  • 01.12.2010 11:55

Spasibo Polshe i Gdansku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Robercie, smutne. Może nasi redaktorzy w Warszawie pofatygują się i wyjaśnią, kto robi taką "krecią" robotę dla Polski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z wielkim smutkiem informuję, że pomnik dotknęły już ręce wandali.
Odcięto wieńczący pomnik, górny jego element. Polcja poszukuje sprawców.
Słów brak na określenie tego czynu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W naszej 600 letniej wspólnej historii nie znamy przypadku nielojalności tej nacji. Zasłużyli na zaznaczenie ich obecności na polskiej ziemi, choćby pomnikiem. Działka pod meczet w Warszawie, prawdopodobnie na fali politycznej sympatii do Arabów, została Arabom przekazana. Niesprawiedliwe, nieuczciwe, ale kto to teraz analizuje z moralnego i prawnego punktu widzenia? Przykre, delikatnie określając.

Ratomirze, pogoda była bardzo nieprzyjemna, przenikliwe zimno, śnieg z deszczem utrudniały pracę wszystkim. Nawet obiektyw mojego aparatu to odczuł. Media były na uprzywilejowanej pozycji - akredytacje.
Dziękuję za zainteresowanie, wszystkim :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważna chwila. szkoda że tak późno następuje.
Szkoda, że ceni się Tatarów tylko przy takich okazjach, bo działkę pod meczet w Warszawie dano Arabom, choć Tatarzy mieli ją już przed wojną. To też jest racja stanu: władz miasta - wykupczyć jak najwięcej. Czy wszystko można przeliczać na kasę? Nawet wielowiekową wspólną historię? Czy na tym polega racja stanu Polski, że w stolicy stanie meczet arabski a nie naszych Tatarów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tylko, że takiej smutnej aurze pogodowej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.