Facebook Google+ Twitter

Kuba Badach w Lublinie

W sobotni wieczór 20 listopada sala w Filharmonii Lubelskiej wypełniona była niemal po brzegi, nieliczni zaopatrywali się w bilety tuż przed koncertem. Wszystko to za sprawą wokalisty Kuby Badacha, który wraz z zespołem wystąpił w Lublinie.

Kuba Badach z zespołem / Fot. Elżbieta RubiecRecital Kuby Badacha opierał się głównie na materiale z ostatniego wydawnictwa muzyka -
"Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha", na co składały się wyselekcjonowane i indywidualnie zaaranżowane piosenki. Był to osobisty hołd muzyków dla nieżyjącego już wybitnego wokalisty jazzowego i multiinstrumentalisty, którego wspominano kilkakrotnie tego wieczoru.

Pierwsza część koncertu była ewidentnie adresowana do miłośników czystego jazzu, przeważały utwory spokojniejsze, kołyszące: "Wymyśliłem Ciebie", "Bądź moim natchnieniem", "Byłaś serca biciem", choć nie zabrakło iskierek stricte jazzowych jak np. "Dzień dobry, Mr. Blues". Pojawiła się także dedykacja utworu "Bezsenność we dwoje", będąca jednocześnie podziękowaniem Badacha dla organizatorek koncertu. Zespół gościł w Lublinie po raz pierwszy i wyraźnie był zaskoczony tak ciepłym przyjęciem publiczności.

Przemysław Maciołek / Fot. Elżbieta RubiecDruga część koncertu odpaliła niewielką petardę, pojawiły się bardziej energiczne utwory, plasujące się w szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej. Wybrzmiały m.in. gitarowo-soulowe: "Leniwy diabeł", "Masz przewrócone w głowie", "Zakochani staruszkowie", czy oparty na klawiszowo-perkusyjnym rytmie "Myśmy byli sobie pisani". Muzycy skutecznie rozgrzali lubelską publiczność, która zachęcona do zabawy wstała z miejsc i zaczęła tańczyć w rytm muzyki. Po chwili ponownie pojawiły się bardziej sentymentalne kompozycje, przeplatane jednak anegdotami i żartami w wykonaniu wokalisty, co wywoływało aplauz na widowni.

Wskrzeszenie utworów Zauchy nie było prostym zadaniem, zwłaszcza ze względu na niepowtarzalność tego artysty, jednak Kuba Badach w doborowym towarzystwie swojego zespołu pokazał, że współcześnie można zagrać je tak, by nie zepsuć oryginalnego ducha tej muzyki. Głos Badacha - nieco energetyczny, zaś kiedy trzeba także liryczny - sprawdził się w tego typu kompozycjach. Dobrze, że panowie rozbudzili się w drugiej części recitalu, gdyż niektóre utwory na początku posmutniały ze względu na nowoczesne aranżacje, jednak dla równowagi innym dodano swoistego kopa, wzmacniając je. Generalnie podczas koncertu nie zabrakło wesołości i szybkości, świeżego powiewu zaserwowanego starym, dobrze znanym utworom.
Kuba Badach / Fot. Elżbieta Rubiec
Po koncercie do wokalisty i reszty muzyków ustawiała się kolejka po autografy na płytach i wspólne zdjęcia. Kompilacja jazzu, funku, swingu, popu i soulu zapakowana do wspólnego worka oznaczonego jako 'muzyka rozrywkowa' wywarła same pozytywne emocje wśród lubelskiej publiczności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zby
  • Zby
  • 27.11.2010 10:28

Recital Kuby Badacha opierał się głównie na materiale z ostatniego wydawnictwa muzyka -
"Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha

Szanowna Pani, chciałbym poprosić o swiadomosć i bardziej wnikliwe czytanie tego o czym Pani pisze, byłem na tym koncercie i JA słyszłem głównie materiał z płyty, wiec dlaczego Pani sugeruje,ze było też coś innego z poza tej płyty na tym koncercie? Tam była "głównie płyta w 100%" Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian Maroszek
  • Sebastian Maroszek
  • 22.11.2010 22:51

zdjęcia dobrze ilustrują artykuł :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kuba badach jest the best! *****

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale jak ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

pochwaliłem tylko jedno zdjęcie :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

hm,poziome dałam,ale coś w moderacji poszło nie tak i go nie widać;/ jeny,ile komplementów ;D;P.a muzyka ekhem..sam wiesz co i jak ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

było dać jakieś poziome to pewnie była by główna. Fajne zdjęcie Badacha. Ładnie uchwycony moment, fajnie oświetlony... No i ta plastyka... jak ze stałki... :-D a tekst... nie wspominałaś o tym, że się interesujesz też taką muzyką... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.