Facebook Google+ Twitter

Kuba Badach wkrótce w Lublinie

Nazwisko młodego polskiego wokalisty, instrumentalisty i kompozytora może być niektórym znane z takich grup jak Poluzjanci czy The Globetrotters. Kuba Badach wystąpi 20 listopada w Filharmonii Lubelskiej o godz. 17.00.

Kuba Badach / Fot. materiały promocyjneJest absolwentem Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu w klasie fortepianu. Gdy był dwunastolatkiem, znalazł się w składzie międzynarodowego zespołu musicalu "Peace Child", co pozwoliło na zaśpiewanie min. z Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem i Andrzejem Zauchą. Kolejnym wczesnym sukcesem było nagranie solowej płyty z kolędami napisanymi specjalnie dla niego min. przez Jacka Cygana, z towarzyszeniem jazzowych muzyków - Zbigniewa Namysłowskiego i Henryka Miśkiewicza.

Edukacja na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach przyniosła polskiemu rynkowi muzycznemu absolwenta wokalistyki z wyróżnieniem i otworzyła dalsze ścieżki kariery. Badach pracował min. z Ewą Bem, uczestnicząc w nagraniach studyjnych i trasach koncertowych. Na albumie "Mówię tak, myślę nie" młody artysta wcielił się w producenta, kompozytora i aranżera, co w 2001 r. przyniosło nagrodę Fryderyka w kategorii "Płyta roku - pop". Przez ponad dwa lata Kuba Badach towarzyszył w trasach koncertowych Kayah. Wspólnie z Robertem Jansonem, liderem zespołu Varius Manx, wydał dwie płyty.

Obecnie artysta realizuje się w dwóch grupach. Jedna z nich to The Globetrotters, z którą wystąpił na ponad 300 koncertach na całym świecie, wydał trzy albumy i która plasuje się wśród twórców muzyki jazzowej, funkowej i world music. Druga formacja Badacha to Poluzjanci - zespół czerpiący z nurtów rozległych, od funky do jazz - rocka. Poszczególni muzycy zespołu udzielali się jako kompozytorzy, muzycy sesyjni, aranżerzy i producenci w ponad dwustu projektach, co jest ich najlepszą rekomendacją.

W 2009 r. ukazał się najnowszy materiał Kuby Badacha zatytułowany "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". Album ten to swoisty hołd dla muzyka złożony w formie współcześnie zaaranżowanych i zinterpretowanych utworów. Właśnie takie kompozycje - choć nie tylko - będzie można usłyszeć podczas listopadowego koncertu muzyka w Lublinie.

Szczegóły na temat koncertu i kupna biletów na stronie http://www.boomparty.pl/


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

WK
  • WK
  • 11.11.2010 17:14

Strasznie się cieszę, że wreszcie Kuba Badach będzie koncertował w Lublinie!! Jest wspaniałym artystą, uwielbiam jak śpiewa, polecam, bo to nietuzinkowa sytuacja, koncert na pewno niepowtarzalny:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy wokalista, świetnie śpiewa, zachęcam do udania się na koncert - na pewno będzie świetny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.