Facebook Google+ Twitter

Kuba. Castro uwolnił prawie 3 tys. więźniów. Gross pozostanie w celi

Władze Kuby ogłosiły zwolnienie ponad 2,9 tys. więźniów. Wśród objętych łaską Raula Castro nie znalazł się Alan Gross, Amerykanin oskarżony o działania na szkodę kubańskiego państwa.

 / Fot. PAP/EPA/Marcelino VazquezZwolnienia dotyczą przede wszystkim osób powyżej 60. roku życia, chorych, kobiet oraz młodocianych. Recydywiści, więźniowie skazani za szpiegostwo, terroryzm, morderstwo i handel narkotykami nie mogą spodziewać się podobnego potraktowania.

Castro podał do wiadomości Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej (kubański Parlament), że w najbliższych dniach uwolni 86 więźniów z 25 krajów (blog "Notes from the Cuban Exile Quarter" podje liczbę 88 więźniów). Nie potwierdził zwolnienia skazanego za szpiegostwo Alana Grossa. Amerykanin odbywa karę 15 lat więzienia.

Za jedną z motywacji jakimi kierował się kubański przywódca, przywołana została przez samego Raula Castro postać papieża Benedykta XVI. Ten "humanitarny gest" ma na względzie zapowiedzianą przez głowę Kościoła wizytę w Meksyku oraz na Kubie.

Znana kubańska dziennikarka Yoni Sanchez wiąże te wydarzenia z polityką dotyczącą migracji: "Raul Castro aprobuje zwolnienia z małych więzień ale wciąż nie deklaruje wyjścia z dużego więzienia" (z dużego, czyli z Kuby - przyp. aut.) - cyt. za "Notes from the Cuban Exile Quarter".

Źródła:
CNN
Notes from the Cuban Exile Quarter

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

rycho
  • rycho
  • 25.12.2011 16:11

kuba castro to wierzacy czlowiek i ludzki.tylko tyle.i rewolucjonista

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysiek
  • Krzysiek
  • 24.12.2011 23:47

Kolejna świnia boi się społecznego gniewu i widząc co się dzieje na świecie,pęka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.