Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5085 miejsce

Kuba i Śruba zastąpią Bolka i Lolka? W Bielsku-Białej powstaje nowy serial dla dzieci

Bracia Kuba i Śruba powtórzą sukces Bolka i Lolka? W bielskim Studiu Filmów Rysunkowych trwają prace nad nowym serialem dla najmłodszych.

 / Fot. sfr.com.pl (aip)Kuba jest typem przezornego intelektualisty, Śruba to nadpobudliwy chojrak z syndromem ADHD. Właśnie dwaj różni jak ogień i woda bracia są bohateriami 13-odcinkowego serialu animowanego dla dzieci, nad którym w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych trwają intensywne prace.

W wytwórni wiążą z tym serialem ogromne nadzieje, bo to pierwsza tak duża produkcja po półtoragodzinnym filmie animowanym "Gwiazda Kopernika", który premierę miał w 2009 r.

Nie ukrywają także, że postacie chłopców są w pewnym sensie współczesnym nawiązaniem do Bolka i Lolka oraz mają nadzieję, że widzowie polubią Kubę i Śrubę tak samo jak wcześniejszych urwisów. - Jesteśmy zadowoleni z dotychczas wyprodukowanych odcinków. Właśnie trwają prace nad 10 odcinkiem pod tytułem "Siódmy krasnoludek".
Części 3 i 4 będzie można zobaczyć na zbliżającym się festiwalu w Gdyni - poinformowała Olga Madej-ska, kierownik produkcji. Według założeń, w serialu świat realny przeplata ze światem fantazji, gdzie pojawiają się elementy innych bajek, ale żadna z przygód nie jest adaptacją konkretnej bajki. Podczas produkcji wykorzystywana jest nowoczesna technika komputerowa 2D z oprogramowaniem do animacji 3D.

- Po poważnym i raczej edukacyjnym filmie "Gwiazda Kopernika" chcieliśmy wejść w nieco inny świat - zwariowany, wesoły, i wrócić do tego, co animacja lubi najbardziej, czyli do dobrej zabawy - mówił nam tuż po rozpoczęciu produkcji prezes SFR Andrzej Orzechowski, który z Bronisławem Zemanem napisał scenariusz i reżyseruje serial.

Madejska dodaje, że produkcja ma zapewnione finansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej i TVP. - Prace powinny się zakończyć na początku przyszłego roku. Serial będzie można zobaczyć w telewizji - mówi.

Jacek Drost (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.