Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11278 miejsce

Kuba Jakubczyk: Stojąc na górze czuje się boskość

Do przesiąkniętej tradycjonalizmem gminy Żukowo, powiew szerokiego świata wniosło spotkanie w Sulminie z Czesławem Kubą Jakubczykiem, himalaistą, dziennikarzem, a na co dzień wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego.

Himalaista Kuba Jakubczyk. / Fot. Stefania Najsarek.Było to spotkanie z nietuzinkowym człowiekiem, jak mówił o nim prowadzący spotkanie K.J. Lesiński, człowiekiem rozbuchanym intelektualnie i emocjonalnie, himalaistą, uczestnikiem 50 wypraw wysokogórskich, dziennikarzem, trenerem judo I klasy – 3 dan, instruktorem ju-jitsu, instruktorem narciarstwa, alpinizmu, pływania, ratownikiem WOPR, żeglarzem jachtowym.

Jakubczyk uprawia też sporty ekstremalne, windsurfing, nurkowanie, spadochroniarstwo; fascynuje się kulturą Wschodu. Znajomość czterech języków obcych, w tym angielskiego i hiszpańskiego, ułatwia mu swobodne poruszanie się po świecie, a warto dodać, że odwiedził wszystkie kontynenty.

Kuba Jakubczyk na spotkaniu w Sulminie zdecydował się opowiedzieć o wyprawach wysokogórskich, którym poświęcił trzy lata swojego życia. Jest zdobywcą sześciu z siedmiu szczytów Korony Ziemi, do których zalicza się w Ameryce Południowej Aconcagua 6.960 metrów nad poziomem morza, w Ameryce Północnej Mont Mc Kinley 6.195 m., w Afryce Kilimandżaro 5.895 m., w Europie Mont Blanc 4.807 m. i Elbrus 5.642 m., w Australii Góra Kościuszki 2.230 m., w Oceanii Punca Jaya 4.884 i położony w Antarktydzie Zachodniej w Górach Ellswortha Masyw Vinsona
4.897 m.

Prowadzący spotkanie Krzysztof J. Lesiński i Gość spotkania Kuba Jakubczyk. / Fot. Stefania Najsarek.Każda z takich wypraw wymaga perfekcyjnego przygotowania pod względem logistycznym i pod kątem doboru uczestników, a jej koszty ponoszą wspomagani przez sponsorów podróżnicy. Wreszcie, kiedy już stoją u progu wielkiej góry, nadchodzi czas próby, podczas której uczestnicy mobilizują swoje organizmy do ciężkiej walki z broniącą swych tajemnic przyrodą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.12.2009 15:55

5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

To cenne, ze takie spotkania dalej się odbywają, odrywając choćby garstkę uczestników od medialnej papki. Gwiazdki za wypatrzenie i profesjonalną relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Interesujące. Czekam na kolejne art.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy tekst.
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wreszcie, kiedy już stoją u progu wielkiej góry, nadchodzi czas próby, podczas której uczestnicy mobilizują swoje organizmy do ciężkiej walki z broniącą swych tajemnic przyrodą." Samo życie, chciałoby się rzec... Jak zawsze dobrze napisana, ciekawa relacja ze spotkania z ciekawym człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2009 02:14

Pani Stefanio, jak zawsze, pozostaje ucałować dłoń!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię taką tematykę, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Usprawiedliwię chłopca, esemesował nim spotkanie rozpoczęło się. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chłopiec, esemesujący zawzięcie w trakcie interesującego spotkania to dość smętny widok.
5* za relację z nieprzeciętnym człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.