Facebook Google+ Twitter

Kuba Janyst wystawia prace z cyklu BESTIAL – TOTAL – BRUTAL

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-27 09:06

Kuba Janyst – architekt i artysta związany z grupą Młodzi Sztuką – zaprezentuje najnowszy cykl prac zatytułowany BESTIAL – TOTAL – BRUTAL. Wernisaż rozpocznie się 3 kwietnia 2014 o godz. 19:00 w Galerii DAP 22 i potrwa do 20 kwietnia.

Kuba Janyst – architekt i artysta związany z grupą Młodzi Sztuką – zaprezentuje najnowszy cykl prac zatytułowany BESTIAL – TOTAL – BRUTAL. Obrazy łączą w sobie inspiracje architektoniczne i muzyczne, przedstawiając budowle będące politycznym manifestem swoich czasów lub obiekty porzucone i zapomniane. Wernisaż rozpocznie się 3 kwietnia 2014 o godz. 19:00 w Galerii DAP 22 i potrwa do 20 kwietnia.

Prace z cyklu Bestial-Total-Brutal powstały na przestrzeni ostatniego roku. Kuba Janyst podejmuje w nich temat budynków, które są syntezą idei i architektury. Na płótnach znalazł się m.in. stołeczny Pałac Kultury i Nauki - jako klasyczny przykład manifestu czasów, w których powstał, budynek dzielnicy Scampia w Neapolu – odrzucony i zapomniany obiekt okresu modernizmu oraz nigdy nie dokończony biurowiec NOT w Krakowie, zwany Szkieletorem.

Obrazy łącza w sobie inspiracje architektoniczne i muzyczne. Podczas pracy nad nimi sięgnąłem po ciężkie brzmienia m.in. death metal, noise czy dark ambient, utwory pozostające poza mainstreamem, brutalne, depresyjne i mroczne. Efektem takiego połączenia są obrazy o dużym ładunku emocjonalnym. – mówi Kuba Janyst

Wystawa: 03-20.04.2014, Galeria DAP22, Dom Artysty Plastyka ul. Mazowiecka 11a w Warszawie
Wernisaż wystawy 03.04.2014, godz. 19:00
Spotkanie z artystą 16.04.2014, godz. 18:00

***
Kuba Janyst: absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz College of Art. and Architecture na Uniwersytecie w Tennessee. Członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz interdyscyplinarnej grupy Młodzi Sztuką. Artysta objęty jest Patronatem Artistic Guarantee of Art Imperium oraz Fundacji Dumni Polską.
Zajmuje się malarstwem, architekturą oraz organizacją i aranżacją wystaw. Uczestnik licznych wystaw w Polsce i za granicą. Najczęściej tworzy posługując się techniką olejną, ale też akrylem, akwarelą oraz technikami mieszanymi.

Wybrane wystawy
- Chopin and Polish Art, Villa Karisse, Izabelin (2013)
- POKOLENIA - Galeria Miejska, Inowrocław (2013),
- De Profundis - Galeria przy Ratuszu, Inowrocław (2013), wystawa indywidualna
- II Festiwal sztuki Young at art - Projekt Burza, Galeria Dap, Warszawa (2013)
- Thru each's others eyes, Villa Karisse, Izabelin, (2013)
- Wystawa indywidualna w Flanders Business Park, Warszawa (2012)
- Wystawa indywidualna w galerii Osiem Plus, Warszawa (2011)
- Prezentacja Polskiej i Włoskiej sztuki współczesnej, galeria SD, Warszawa (2011)
- Sztuka Polska - wystawa W ratuszu w Stuttgarcie, Niemcy (2011)
- Arte Moderna dalla Polonia, Triest, Włochy (2011)
- wystawa zbiorowa, University of Tennesse, Knoxville, USA (2003)

***

MŁODZI SZTUKĄ reprezentują artystów, twórców działających w różnych obszarach sztuki (malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, fotografia, video art, performance, instalacja, scenografia, street art oraz poezja, muzyka). Budują otwartą, wielopokoleniową grupę artystyczną, dla której charakterystyczna jest szeroko rozumiana "młodości" w twórczości artystycznej. Młodzi Sztuką powstali w czerwcu 2012 roku w ramach stowarzyszenia Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Warszawski. Zrzeszonym artystom zależy na stworzeniu artystycznej platformy do dialogu pokoleniowego i konfrontacji na polu sztuki w Polsce i za granicą.
(Maria Skowyt)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: janyst


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.