Kubica drugi w Grand Prix Monaco

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-25 14:35

Wygrał Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu McLaren - Mercedes, a trzeci był Brazylijczyk Felipe Massa z Ferrari.

Robert Kubica. / Fot. PAPO 14:00 rozpoczęło się Grand Prix Monaco Formuły 1. Na torze w Monte Carlo pole position wywalczył Brazylijczyk Felipe Massa, a Robert Kubica startował z piątego pola startowego. Polak miał ogromne szanse na zwycięstwo, jechał długo na pierwszym miejscu.

To szósty wyścig w tegorocznym Grand Prix Formuły 1. Polak jest czwarty w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Tor w Monte Carlo biegnie ulicami miasta. Kierowcy mieli do przejechania 76 okrążeń, po 3340 metrów każde. W ubiegłym sezonie w Grand Prix Monaco Robert Kubica zajął szóste miejsce.

Przed rokiem najlepszy w Monte Carlo był Hiszpan - Fernando Alonso.