Facebook Google+ Twitter

Kubica nagrodzony prestiżową nagrodą Lorenzo Bandiniego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-18 22:45

Polski kierowca, Robert Kubica otrzymał w miasteczku Brisighella (czyt. Brizigella) koło Rawenny prestiżową nagrodę imienia Lorenzo Bandiniego. Wcześniej wyróżnienie to przyznano wielu jego znakomitym kolegom z Formuły 1, z Michaelem Schumacherem na czele.

Lorenzo Bandini, kierowca Ferrari, który pochodził z Brisighelli, zginął w wypadku na trasie Grand Prix w Monte Carlo 41 lat temu.

Robert Kubica przyjechał do włoskiego miasteczka swoim wyścigowym bolidem. Jechał wyjątkowo powoli. Na 12-kilometrowej trasie witały go tłumy ludzi, w tym wielu Polaków. Kubica był z tego bardzo zadowolony. Powiedział, że przejazd ten traktuje jako trening przed najbliższym wyścigiem w Monte Carlo, który odbywa się na ulicach miasta. Polski kierowca zaapelował do swych wielbicieli, by jednak nie brali z niego przykładu i nie ścigali się na ulicach miasta, bo "życie jest tylko jedno".

Kubica nie był zaskoczony obecnością rodaków na ceremonii wręczenia mu prestiżowej nagrody. Powiedział, że Polacy towarzyszą mu wszędzie - ostatnio widział ich się z nimi w Chinach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.