Facebook Google+ Twitter

Kubica nie ma infekcji, Polak wydał oświadczenie

Lekarze ze szpitala Santa Corona w Pietra Ligure wydali komunikat na temat stanu zdrowia swojego najważniejszego pacjenta - Roberta Kubicy. Polak jest w dobrym stanie, a co najważniejsze, nie doszło do żadnych infekcji. Z kolei Daniele Morelli przekazał mediom oświadczenie Roberta, który zapowiada powrót do F1.

Kubica przebywa na oddziale rehabilitacji i zgodnie z komunikatem na nim pozostanie. Po operacji nie wdały się żadne infekcje, a ogólny stan krakowianina jest dobry. Wszystkie najważniejsze parametry są w normie.

Kolejny biuletyn lekarski zostanie opublikowany dopiero w piątek. Z tak długiego czasu oczekiwania na kolejne informacje można wywnioskować, że stan Polaka jest stabilny, lekarze nie spodziewają się żadnych komplikacji lub znaczących postępów w leczeniu.

O stanie zdrowia i rehabilitacji kierowcy Lotus Renault medycy wypowiadali się też pojedynczo. Rzecznik szpitala Santa Corona powiedział, że lepszy obraz stanu zdrowia Kubicy będzie widoczny najwcześniej za 10 dni, a teraz jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek przewidywania.

Wypadek Kubicy

O samej rehabilitacji wypowiedział się jeden z przeprowadzających pierwszą operację Roberta lekarzy. Doktor Emanuele Pamelin w rozmowie z jednym z włoskich dzienników powiedział, że rehabilitacja Kubicy potrwa przynajmniej rok.

"Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami."

"Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok" - powiedział Pamelin.

Sam Robert Kubica już myśli o powrocie na tory F1 i jest zdeterminowany aby dokonać tego jak najszybciej. Menadżer Polaka, Daniele Morelli, przekazał mediom oświadczenie krakowianina, który powiedział:

"Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem."

Miejmy nadzieję, że siła ciała Roberta Kubicy będzie tak duża, jak siła jego psychiki i wszystkie złamania będą zrastały się prawidłowo, dzięki czemu Polak będzie miał możliwość odzyskania pełnej władzy w ręce i nodze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Robert Jesteśmy z Tobą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.