Facebook Google+ Twitter

Kubica opuści BMW Sauber?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-04 12:40

Niemiecki „Bild Am Sonntag" sugeruje, że Robert Kubica może w przyszłym sezonie zmienić zespół. Jak napisała bulwarowa gazeta, polskim kierowcą Formuły 1 poważnie interesują się teamy Renault i Ferrari.

„Bild" w swoim niedzielnym wydaniu twierdzi, że ich szefowie pytali o warunki kontraktu Polaka. Kubica związany jest umową z BMW Sauber do końca 2009 r. Ale zdaniem „Bilda", w przyszłym sezonie kontrakt będzie obowiązywał tylko wówczas, jeśli wyrażą na to zgodę obie strony. To oznacza, że polski kierowca, gdyby chciał, mógłby zmienić zespół.

„Bild Am Sonntag", który nazywa Kubicę „pędzącym Polakiem", pisze, że jest on największą niespodzianką obecnego sezonu. Gazeta cytuje też szefa Formuły 1 Berniego Ecclestone'a, który powiedział: - Kubica jest coraz lepszy z wyścigu na wyścig. Gdybym był szefem teamu, ściągnąłbym go.

Jak zaznacza „Bild Am Sonntag", jeśli szef BMW Sauber Mario Theissen chce zatrzymać Kubicę, będzie musiał podnieść mu wynagrodzenie. Kontrakt Polaka opiewa bowiem na czterokrotnie niższą sumę niż jeżdżącego w tej samej stajni Niemca Nicka Heidfelda. Tymczasem Kubica regularnie jest od niego szybszy.

iar/M. Wiśniewski/pbp

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.