Facebook Google+ Twitter

Kubica pierwszy podczas kwalifikacji do GP Bahrajnu

Zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego wyścigu o GP Bahrajnu. Robert Kubica spisał się wyśmienicie, uzyskując pole position.

Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjne Robert Kubica wyjechał z boksu w połowie sesji razem ze swoim kolegą z zespołu Nickiem Heifeldem. W tym czasie na torze coraz lepsze czasy wykręcali już kierowcy Ferrari i MacLarena. Sesja przebiegała spokojnie, nie licząc małego wypadku Tacumy Sato, który podczas wejścia w zakręt za prostą startową pojechał zbyt szeroko i wypadł z toru na bandę. Kierowcy nic się nie stało, a bolid został tylko lekko uszkodzony. Na koniec sesji najlepszym czasem mógł pochwalić się Felipe Massa tuż zanim był Jarno Truli, a na trzecim miejscu dojechał Raikkonen tuż przed Hamiltonem. Robert Kubica uzyskał siódmy czas i bez problemu przeszedł do kolejnej sesji.

Na drugiej sesji kwalifikacyjnej kierowcy pojawili się dopiero po kilku minutach. Wszystkie bolidy czekały przyczajone w boksach na moment, aż szefowie zespołów zdecydują o rozpoczęciu wyścigu o pole position. Większość kierowców jechała na miękkich oponach, aby ułatwić sobie uzyskanie dobrych rezultatów w pojedynczych kółkach. Zaskakująca była postawa kierowców Toyoty, którzy radzili sobie bardzo dobrze już na pierwszej sesji. Można to tłumaczyć tym, iż szefostwo tego teamu zdecydowało się na przeprowadzenie testów przed sezonem właśnie na tym torze. Na swoim pierwszym okrążeniu Kubicy udało się wykręcić czas, który był tylko o 0.4 s gorszy od czasu Felipe Massy, który w tamtym czasie mógł pochwalić się najszybszym kółkiem weekendu. Drugi kierowca zespołu BMW spisywał się zdecydowanie gorzej. Na dwie minuty przed końcem sesji miał dopiero 8. czas i musiał wyjechać ponownie na tor z nowym ogumieniem, aby obronić swój występ w trzeciej części kwalifikacji. Na zakończenie drugiej sesji pierwszy był Massa, drugi Kovalainen, a trzeci Kubica, za nim Heifeld, który podczas swojego ostatniego okrążenia poprawił znacząco swój rezultat.

Na trzecią sesję wyjechało dziesięciu najlepszych kierowców. Tym razem kierowcy pojawili się zdecydowanie szybciej na torze - zaczęła się finałowa walka o czołowe miejsca startowe podczas niedzielnego wyścigu. Rywalizacja była zacięta, już na pierwszym kółku Kubica uzyskał najlepszy wynik jednak kilkanaście sekund później ten rezultat poprawił Massa, który był szybszy jedynie o 0,011 s! Kierowcy udali się natychmiast do boksów, aby poprawić rezultaty. Kubica miał wygodną pozycje do ataku na pole position. Robert jechał świetnie, poprawiając swój poprzedni czas w pierwszym sektorze, jednak tuż zanim jechał Massa, który poprawił swój rezultat. Ale dzisiaj nie było mocnych na Polaka. Uzyskał świetny wynik i po raz pierwszy w życiu wystartuje z pole position. Jest to oczywiście, także pierwsze pole position zespołu BMW Sauber.

Jutrzejszy wyścig zapowiada się bardzo emocjonująco. Obok Polaka w pierwszej linii stanie bolid Ferrari z Feplipe Massą za kierownicą. Początek wyścigu o godz. 13.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.