Facebook Google+ Twitter

Kubica pojedzie cysterną, leciutkie Toyoty wygrały

Zwycięstwo w kwalifikacjach kierowców Toyoty nie było sprawką jedynie dobrej formy bolidów japońskiego teamu. Bolidy Trulliego i Glocka były najlżejsze w stawce. Robert Kubica wystartuje jutro zatankowany pod kurek.

Pola startowe w Bahrainie / Fot. http://www.flickr.com/photos/iange/74434073/Bardzo ważnym elementem w każdej sesji kwalifikacyjnej jest waga bolidu zależna od ilości paliwa w samochodach. W tym sezonie, waga bolidów jest nam znana już kilka godzin po kwalifikacjach.

Lekki równa się szybki

Dziś najlżejszymi samochodami dysponowali Timo Glock - 643 kg oraz Jarno Trulli - 648,5 kg. Ci dwaj kierowcy wystartują jutro z pierwszego rzędu. Robert Kubica, który podczas drugiej części kwalifikacji miał problemy techniczne (nie działało radio zespołu), wystartuje do wyścigu z pełnym bakiem. Bolid Kubicy waży aż 698,6 kg i jest to największa waga, jaką osiągnął bolid, odkąd w F1 udostępniane są te informacje.

Strategia opon

Wydaje się, że kierowcy z małą ilością paliwa wystartują na miękkim ogumieniu tak aby tuż po starcie dysponować szybszymi bolidami. Miękka mieszanka zapewnia bowiem lepsze czasy okrążeń. Niestety szybko się zyżywa, szczególnie w tak dużej temperaturze, jaka panuje na torze Shakir. Miękkie opony na starcie będą oznaczały szybki zjazd do boksów i wymianę na opony twarde. Wszystko może się jednak zmienić, gdy zapowiadana burza piaskowa dotrze nad obiekt w Bahrajnie.

BMW na jeden pit stop?

Robert Kubica i Nick Heidfeld wystartują ciężkimi bolidami (Niemiec ma paliwa tylko na jedno okrążenie mniej od Polaka) co oznacza, że mogą pojechać na jeden pit stop w wyścigu. Wszystko będzie zależało od zużywania się opon w ich samochodach.

Za blokowanie Marka Webbera, karę przesunięcia o trzy pozycje na starcie, otrzymał Adrian Sutil.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.