Facebook Google+ Twitter

Kubica testował, Heidfeld się bawił

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-05-10 11:53

Po blisko miesięcznej przerwie rozegrany zostanie kolejny, czwarty już wyścig Grand Prix Formuły 1. Po raz pierwszy w tym roku kierowcy rywalizować będą w Europie. Po Australii, Malezji i Bahrajnie kierowcy F1 ścigać się będą w Hiszpanii na Circuit de Catalunya w Barcelonie.

 / Fot. mwmedia- Już nie mogę się doczekać ponownego startu w Europie. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć więcej punktów w nadchodzących tygodniach - powiedział kierowca BMW Sauber Robert Kubica. - Tak jak wszystkie zespoły Formuły 1, znamy dobrze tor w Barcelonie dzięki testom, które tu przeprowadzamy. Jednak obiekt został zmodyfikowany.

W zeszłym tygodniu Polak testował swój bolid na Circuit de Catalunya. Kubica nie jest zadowolony z przebudowy toru, która - według niego - odebrała "część jego uroku".

- Lubię ten tor, jednak jestem zawiedziony nowymi zakrętami - powiedział. - Szybkie łuki z dużym dociskiem to prawdziwa uczta. Teraz jednak dwa szybkie zakręty zostały zastąpione przez ostrą szykanę, którą przejeżdżamy z prędkością 60 czy 70 kilometrów na godzinę, a my przywykliśmy do prędkości 260 w tej części toru. Zmiana oznacza mniej zabawy, ale więcej bezpieczeństwa.

Partner Polaka z zespołu BMW Nick Heidfeld wczoraj, w przeddzień swoich 30. urodzin, uczestniczył w charytatywnym trójboju w Walencji. W regatach, na polu golfowym i na torze zmierzył się z australijskim żeglarzem Markiem Bradfordem z załogi BMW Oracle uczestniczącej w America's Cup oraz z hiszpańskim golfistą Jose Manuelem Larą.

- Dobrze się bawiłem, a poza tym zawody miały szczytny cel - powiedział Heidfeld, który w Barcelonie ma się zameldować dopiero dzisiaj.

ŁS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.