164044 miejsce

Kubica trzeci w Walencji

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-24 16:07

Robert Kubica z BMW-Sauber zajął trzecie miejsce w wyścigu o Grand Prix Europy, 12. eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.

Brazylijczyk Felipe Massa z teamu Ferrari wygrał w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Europy. To pierwsze w jego karierze zwycięstwo w tym wyścigu.

Zawody, będące jednocześnie 12. eliminacją mistrzostw świata Formuły 1, zostały rozegrane na torze ulicznym w Walencji. Impreza po raz pierwszy została zorganizowana w tym mieście.

Polski kierowca, Robert Kubica z zespołu BMW-Sauber zajął w wyścigu trzecie miejsce. Drugi był Brytyjczyk, Lewis Hamilton z McLaren-Mercedes.

W klasyfikacji generalnej kierowców Robert Kubica jest wciąż na czwartym miejscu. Dzięki dzisiejszej wygranej Felipe Massa awansował na drugie miejsce. Prowadzi wciąż Lewis Hamilton, którzy wyprzedza Brazylijczyka o 6 punktów.