Facebook Google+ Twitter

Kubica trzeci! Zwycięski Webber. Kwalifikacyjny wyścig F1

Kiedy po trzech minutach kwalifikacji do Grand Prix Belgii, na torze w Spa pojawił się deszcz, kierowcy urządzili sobie prawdziwy wyścig. Faworytom udało się wyjść z niego zwycięsko i awansować do kolejnych części. W pełnych emocji kwalifikacjach najlepiej poradził sobie Mark Webber. Kubica był trzeci!

Robert Kubica wystartuje jutro z drugiej linii. / Fot. slitz / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kubica_Renault_Jerez_%28cropped%29.jpgPierwsza część kwalifikacji zapowiadała niezwykle ciekawe zmagania, ponieważ po trzech minutach zaczął padać deszcz. Na torze w Spa zaczął się prawdziwy wyścig o najlepsze czasy, zanim powierzchnia stanie się mokra. Deszcz jednak po chwili przestał padać, a czołowym kierowcom udało się awansować. Przez chwilę nerwowa była sytuacja Roberta Kubicy. Polak spadł na 17. miejsce (niepremiowane awansem do Q2), ale powrócił na tor i wykręcił najlepszy czas. Na koniec pierwszej sesji był czwarty.

Dalsza część kwalifikacji była już znacznie spokojniejsza. Wyszło słońce i kierowcy bez przeszkód mogli realizować swoje taktyki. Kubica dał swoim fanom dawkę niepewności. Po swoim pierwszym okrążeniu pomiarowym był czwarty. Później, w klasyfikacji, zaczęli wyprzedzać go inni kierowcy. Polak poprawił jednak swój rezultat i do finałowej części kwalifikacji awansował z szóstym czasem.

 / Fot. Morio / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robert_Kubica_2010_Malaysia.jpgNa początku Q3 Robert Kubica wykręcił drugi czas. Kiedy kierowcy zaczęli wyjeżdżać na tor ponownie, by wykręcić jedno okrążenie pomiarowe, zaczął padać deszcz. W bolidach założone były opony typu slick (przeznaczone na suchą powierzchnię), a więc kierowcy nie poprawili swoich czasów. Wyjątkiem był Lewis Hamilton, który wyprzedził Polaka. Kubica wystartuje więc jutro z trzeciej pozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A ja zapraszam do mojego artykułu. Przygotowałem opis całego wyścigu. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

To pierwsze kwalifikacje Roberta z zamontowanym kanałem F w bolidzie. Albo nowinka ta działa jak trzeba, albo Kubica miał farta. Mam nadzieję, że ani on, ani jego zespół nie zmarnują jutro szansy na podium.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.